Aktivity

Nacházíte se v sekci: Cestování a zážitky »

Jsme nadšenci, kteří velkou část svého života zasvětili Novému Zélandu. Stal se nám vášní, koníčkem, zábavou a prací. Novým Zélandem žijeme na plný úvazek již přes deset let, dost času na to, abychom byli schopni nasbírat zkušenosti, zážitky a reálie, které nevyčtete ani v Lonely Planet, v Rough Guide nebo na Wikipedii.

Po našich prvních cestách po Novém Zélandu jsme roku 2003 založili tento web. Vcelku unikátně jsme prochodili většinu hlavních turistických stezek a chtěli jsme se podělit o naše zážitky. V nohách máme tisíce kilometrů po rezervacích a národních parcích Nového Zélandu. Absolvovali jsme nespočet aktivit od vyhlídkových letů po rafting nebo plavby po opuštěných fjordech. Stále poznáváme Nový Zéland, i po deseti letech intenzivního cestování objevujeme další krásná zákoutí.

Rádi se podělíme o cenné poznatky z našeho každodenního života na Novém Zélandu. Ten výjimečně vidíme ze všech úhlů - jak turisty, tak domorodce nebo architekta vaší dovolené.

Kdo to vše má na svědomí?


Vlaďka KennettVlaďka Kennett - Nový Zéland

Vlaďka žije v Glenorchy nedaleko města Queenstown a kromě své hlavní činnosti v rámci True Travel Nový Zéland profesionálně provadí po Národním parku Mt Aspiring a provozuje malé Bed & Breakfast ubytování.

Ve svém volném čase trénuje svého labradora Žaka, se kterým jsou v lavinovém záchranářském týmu New Zealand Search Dogs a sama Vlaďka je členkou Wakatipu Search & Rescue. Věnuje se jezdectví a chovu koní a je aktivně zapojená do dění v Glenorchy (v roce 2011 spustila komunitní web Glenorchy Community a protestní stránky skupiny Stop The Tunnel), podílí se na vedení Glenorchy Business Group a je členem ekologicky zaměřené skupiny Enviro Glenorchy.

Mimo pracovní dobu (která stejně nikdy nekončí :) miluje horskou turistiku, fotografování, lyžuje, ráda si sedne do chopperu (alias vrtulník :) a největší relax jí přináší čas strávený v nádherné přírodě v okolí Glenorchy se členy její početné (zejména čtyřnohé) rodiny.

V březnu 2013 se Vlaďka stala Honorární konzulkou České republiky na Novém Zélandu se sídlem v Queenstown a působností pro Jižní ostrov NZ.


Martin SlívaMartin Slíva - Nový Zéland

Martin žije v Te Anau. V roce 2002 prvně prezentoval putovní výstavu fotografií Nového Zélandu a ve stejném období až do svého odjezdu na Nový Zéland působil jako specialista na Nový Zéland. Zajímá se o novozélandskou historii, faunu, flóru, ekonomiku, bádá po pojítkách mezi ČR a Novým Zélandem nebo píše články.

Ve volných chvílích chodí po horách, pomáhá jako dobrovolník při ochraně přírody, plave na kajaku, jezdí na kole nebo lyžuje a při tom všem hledá zajímavé záběry pro svoji fotogalerii Nového Zélandu a k propagaci Te Anau a Manapouri - brány do národního parku Fiordland.

Nejvíce si užívá přírodních scenérií Nového Zélandu. Mezi jeho favority patří Martin's Bay, Glenorchy, Fiordland nebo zálivy Marlborough Sounds na Jižním ostrově Nového Zélandu, ale i Severní ostrov má svá nej. Baterky mu dobíjí klid a pohoda přírody a nadšení klientů.


Jana HalaszováJana Halaszová - Nový Zéland

Jana na Novém Zélandu strávila poprvé rok, kdy pracovala jako průvodce na ledovci Franz Josef. Díky ročnímu pobytu na West Coast (Západní pobřeží Jižního ostrova) blízce poznala místní život, kulturu a hlavně mnohá zákoutí, která často zůstávají návštěvníkům utajena a vědí o nich jen místní (a Jana :).

V létě 2014 znova po dva měsíce cestovala Novým Zélandem. Janu berou ledovce, příroda, horolezení a poznávání. S Janou se můžete setkat přímo v Praze, vede zastoupení CK True Travel Nový Zéland s.r.o.


Kontakty:

Autopůjčovny Nový Zéland: osobní auta, karavany, obytné vozy

Cestování po Novém Zélandu šité na míru

Poznávací zájezdy na Nový Zéland

Studium na Novém Zélandu

Poslední aktualizace: 09.06.2014 04:27:01, shlédnuto: 427015 x
Líbil se vám článek ? Šiřte jej dále!
Chcete-li podpořit náš web, pak si u nás zakupte některou z nabízených služeb. Tak pomůžete zajistit, že budeme nadále předávat nezávislé info- rmace o Novém Zélandu, které poskytujeme od roku 2002.
Děkujeme za podporu.
Aoteaora na facebooku

  Copyright © www.aotearoa.cz 2003 - 2018

Tvorba internetových stránek Winternet s.r.o.