Autobusová doprava na NZ

Nacházíte se v sekci: Informace před odletem » Autobusová doprava

Autobusová doprava na NZ

Přestože je letecká doprava všeobecně rychlejší a kupodivu často levnější, i cestování autobusem si najde své příznivce. Turistické linky spojují nejvýznamnější střediska, nemusíte se starat o auto, během jízdy můžete nerušeně pozorovat okolní krajinu a autobus vám často zastaví přímo u vašeho ubytování a zase vás tam nabere.

Dále je možné využít místních autobusových spojů, které provozují malé soukromé firmy uvnitř regionů. Ty někdy využije i motorizovaný turista, třeba když se vydá pěšky na několikadenní túru a potřebuje se dostat zpět k autu. Hodnotné jsou služby celonárodního dopravce Stray, který vás zaveze na většinu zajímavých míst a některých regionálních dopravců (hlavně v oblasti Otaga a Fiordlandu).

Přesto si dovolíme tvrdit, že pokud není cestovatel sám, případně nemá nějaký zvláštní důvod, pak se již dvěma spolu cestujícím osobám většinou vyplatí zapůjčit si auto. Kromě autobusů lze k dopravě po Novém Zélandu využít vlakové dopravy, ta dálková je ale poměrně drahá. Vlaky jezdí pravidelně pouze v příměstských oblastech (Auckland, Wellington), dálkové vlaky jezdí jednou, dvakrát denně (někdy se vyplatí si zavolat do stanice místo rezervace po internetu). Obzvláště pěkná je však jízda po horské trati přes průsmyk Arthurs Pass mezi Christchurch a Greymouth, která může patřit k nezapomenutelným zážitkům.

Při včasné rezervaci je velice cenově přijatelná forma autobusové dopravy naked bus - rezervace jsou pouze na internetu. Naked bus svojí agresivní cenovou politikou přinutil také původně jediného celonárodního dopravce Intercity k nabídce levných jízdenek.

Martin Slíva 2012
Poslední aktualizace: 31.05.2012 06:36:39, shlédnuto: 3906 x
Líbil se vám článek ? Šiřte jej dále!
Chcete-li podpořit náš web, pak si u nás zakupte některou z nabízených služeb. Tak pomůžete zajistit, že budeme nadále předávat nezávislé info- rmace o Novém Zélandu, které poskytujeme od roku 2002.
Děkujeme za podporu.
Aoteaora na facebooku

  Copyright © www.aotearoa.cz 2003 - 2018

Tvorba internetových stránek Winternet s.r.o.