Než koupím letenku na Nový Zéland

Nacházíte se v sekci: Než koupím letenku

Nový Zéland je země tisíce tváří. Nemusíte cestovat po celém světě, stačí navštívit Nový Zéland - nabízí od každého trochu: romantické pláže, neprostupné deštné pralesy, vysokohorskou turistiku, geotermální prameny, lyžování na ledovci, příjemná setkání s přátelskými Kiwi. Od každého trochu můžete zažít za pár dnů, ale často se nenabažíte pestrobarevných zážitků ani po roce cestování.

Tui zpěvný saje nektar z květů stromu kowhai - národního stromu Nového ZélanduNež zakoupíte letenku nebo celý zájezd na Nový Zéland aneb co byste měli vědět před výběrem cesty.

 1. Kdy pojedu? Roční období jsou obrácená. Stromy kvetou od srpna do listopadu - záleží na lokalitě. I v listopadu lze zažít sněhovou kalamitu (na Jižním ostrově). Léto bývá nejstabilnější od konce ledna do března s maximem slunečního svitu. Podzim má své kouzlo, stále relativně teplý, v místech s exotickými stromy (obvykle opadavé stromy původem z Evropy) krásně barevný. Od května bývají ranní přízemní mrazíky (to se týká zejména Jižního ostrova, od Auckland na sever mráz vůbec neznají). Jižní ostrov v zimě skrývá veliký cestovatelský potenciál - sněhem pokryté vršky hor přidávají další rozměr scénické podívané. A při troše flexibility se dají navštívit ty nejkrásnější lokality s minimem turistů v zádech (lyžařská centra zato praskají ve švech) a s pěkným počasím. Informace o počasí na Novém Zélandu.
 2. Kudy a kam poletím? Na Nový Zéland se létá jak přes Asii, tak přes Ameriku.
  Můžete využít možnosti několikadenní zastávky v některé z tranzitních zemí (např. Fidži, Hongkong, Austrálie..atd.). Podle toho se vybírá i vhodná letecká společnost. Jestliže cestujete na měsíc a kratší dobu, pak doporučujeme přílet do Auckland a odlet z Christchurch, Queenstown či naopak.Letiště v Queenstown - letenky na Nový Zéland
 3. Na jak dlouho jedu, dodržím datum odletu zpět domů? Změna odletu se u většiny společností platí. Pak se i ta nejlevnější letenka může velice prodražit! To samé platí u pobytu v tranzitní zemi a výběru letecké společnosti - viz bod č.2. Máte - li zájem o nabídku letenek, pak zkuste online rezervační systém, vyplňte poptávku letenky na Nový Zéland nebo nám napište email.
 4. Kdy si zajistit letenku? Letenku na Nový Zéland si rezervujte raději několik měsíců dopředu! Zvláště letní období (to je naše zima) bývá rychle vyprodáno, nemluvě o nejlevnějších letenkách - ty je třeba zamluvit téměř rok předem.
 5. Potřebujeme víza? Turistická víza na Nový Zéland pro pobyt do tří měsíců nejsou třeba. Kdo u nás chce strávit delší čas, ten stále potřebuje víza. Máte dvě možnosti: buď si vízum vyřídíte již před odletem nebo až během pobytu na Novém Zélandu. Jestli si chcete vyřídit víza na delší dobu než tři měsíce předem, pak si vyhraďte cca dva měsíce, neb se vízum vyřizuje v Londýně a úředníci ambasády nemají vůbec naspěch.
 6. Co na sebe? Počasí - teploty jsou nám středoevropanům blízké. V jižní oblasti Jižního ostrova počítejte s častějšími dešťovými přeháňkami.
 7. Co mě čeká, jak je země civilizovaná? Na Novém Zélandu nejsou téměř žádní jedovatí nebo nebezpeční tvorové, žádné očkování není třeba, kultura života je srovnatelná s naší západní. Služby pro turisty jsou na vysoké úrovni, poměrně snadno dosažitelné.
 8. Proč tam vlastně jedu?
  Festival v Arrowtown - Nový ZélandNa Nový Zéland se jezdí hlavně kvůli přírodě! Skrývá také mnoho specialit. Například mnohé festivaly lákají lidi z celého světa, fandové techniky si přijdou na své - zdejší muzea skrývají neskutečné skvosty od zemědělské techniky po letadla, atd.
 9. Co bych ještě potřeboval vědět? Další dotazy rádi zodpovíme, jen si, prosím, předem prohlédněte celé naše
Poslední aktualizace: 21.05.2014 13:46:56, shlédnuto: 8696 x
Líbil se vám článek ? Šiřte jej dále!
Aoteaora na facebooku

  Copyright © www.aotearoa.cz 2003 - 2018

Tvorba internetových stránek Winternet s.r.o.