Cestování a zážitky

Nacházíte se v sekci: Cestování a zážitky

Novozélandská sekce celosvětově působící ochranářské společnosti WWF (World Wildlife Fund) vede skvělou a efektivní akci na záchranu ohroženého původního (a na NZ endemického) druhu delfína Hector's Dolphin.

Pomoc, na které se můžete podílet i Vy, spočívá v "adopci" jednoho z kolem 7000 dosud žijících delfínů Hektorových. Na stránkách organizace http://wwf.org.nz/ najdete informace, kde se dozvíte všechny další podrobnosti, případně rovnou navštivte http://www.stoptheirextinction.org.nz.


Samotná adopce obnáší vyplnění online secure formuláře, kam kromě svých iniciál můžete uvést i jméno "svého" delfína (na stránkách WWF pak budete uveden jako adoptivní "rodič" i se jménem Vašeho chráněnce) a zaplacení poplatku NZ$60 (cca CZK900) prostřednictvím kreditní karty.
Tento poplatek je Vaším ročním sponzoringem, kterým se podílíte na umožnění pokračování záchranného projektu a za který mj. obdržíte poštou "promo" balíček právě o tomto druhu delfína (+ poštovné).

Teprve v poslední době se přišlo na to, že část populace těchto delfínů tvoří také dosud neznámý Maui's Dolphin (50kg a cca 1.5m delfín, nejmenší a nejvzácnější na světě).

Že jsou oba na Červené listině ohrožených druhů není třeba zmiňovat, Mauiho delfín je dokonce ohrožen kriticky s pouhými 55 zbývajícími kusy.
Ještě před 30 lety se kolem břehů Nového Zélandu prohánělo kolem 26000 (!) Mauiho a Hektorových delfínů...

Na záchranné akci se podílí spousta významných NZ subjektů a společností, včetně petice bývalé ministerské předsedkyni NZ Helen Clark, apelující i na její slovo.

Vlaďka Kennett 2007 / revize Vlaďka Kennett 2012

Poslední aktualizace: 31.05.2012 06:31:45, shlédnuto: 9830 x
Líbil se vám článek ? Šiřte jej dále!

Komentáře ke článku

Přidat komentářLorem ipsum dolor sit amet consectetuer netus morb

13.12.2011 13:15:43  |  test  |  test@test.cz

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer netus morbi felis magna vitae. Sociis senectus convallis ut eu morbi scelerisque justo ut Vestibulum tellus. Eget Nunc augue euismod Nunc eu laoreet hendrerit nunc elit consequat. Et justo porttitor consequat porttitor platea ligula massa Curabitur nibh tellus. Ultrices et In pretium elit nibh arcu.


13.12.2011 13:14:41  |  test  |  

Lorem ipsum dolor sit amet consectetuer netus morbi felis magna vitae. Sociis senectus convallis ut eu morbi scelerisque justo ut Vestibulum tellus. Eget Nunc augue euismod Nunc eu laoreet hendrerit nunc elit consequat. Et justo porttitor consequat porttitor platea ligula massa Curabitur nibh tellus. Ultrices et In pretium elit nibh arcu.Chcete-li podpořit náš web, pak si u nás zakupte některou z nabízených služeb. Tak pomůžete zajistit, že budeme nadále předávat nezávislé info- rmace o Novém Zélandu, které poskytujeme od roku 2002.
Děkujeme za podporu.
Aoteaora na facebooku

  Copyright © www.aotearoa.cz 2003 - 2018

Tvorba internetových stránek Winternet s.r.o.