Cestování bez průvodce

Nacházíte se v sekci: Než koupím letenku » Cestování bez průvodce

Každý vyznává svůj styl cestování, podle toho se řídí také výběr dopravního prostředku. Nový Zéland je v porovnání s jinými destinacemi trošku atypický: je pro nás nejvzdálenější destinací, na relativně malém prostoru je mnoho atraktivních míst, nabízí nepřeberné množství hodnotných aktivit, veřejná doprava tu moc nefunguje nebo je relativně drahá, atd. Proto jsme pro usnadnění rozhodování jak a čím cestovat sepsali základní možné varianty vaší cesty na Nový Zéland a jejich pro a proti.

Cestování po Novém Zélandu na vlastní pěstCestování na vlastní pěst po 3 měsíce a déle - v zakoupeném autě

Ti z vás, kteří máte to štěstí, že můžete vyrazit na Nový Zéland na 3 měsíce a déle asi nemusíte moc řešit, styl cestování "pokus - omyl" neuškodí, rozhodně je výhodou mít po ruce Rough Guide nebo podobného knižního průvodce, případně nastudované informace z našeho webového průvodce. V tomto případě se téměř vždy vyplatí zakoupit starší auto a na konci cestování ho zase prodat.

Výhody: obvykle vzhledem k délce pobytu levný dopravní prostředek, zejména když se auto podaří na konci cestování výhodně prodat.

Nevýhody/rizika: provoz staršího auta na vlastní náklady - auto se může porouchat a pak platíte ještě za opravu, vzhledem k časové tísni můžete být přinuceni auto prodat za extrémně nízkou cenu, atd.

Obytný vůz z půjčovny aut - Nový ZélandCestování na vlastní pěst v osobním nebo obytném autě z půjčovny

Mnoho lidí má na cestování relativně krátkou dobu 2 až 4 týdny a snaží se načerpat informace z knih, internetu nebo od známých, kteří na Novém Zélandu již byli. Na Novém Zélandu působí velké množství autopůjčoven, na internetu také najdete několik rezervačních systémů.

Osobní auto je pro většinu lidí ideální dopravní prostředek, k noclehu se nabízí rozsáhlá síť kempů, motelů a hotelů.

Obytný vůz (karavan nebo také campervan) dává nezávislost. Pozor na auta bez WC, s těmito levnějšími auty se obvykle smí nocovat pouze v placených kempech, což výrazně omezuje nezávislost.

Výhody: Osobní auto se dá pořídit relativně levně, zejména rezervujete-li si auto včas. Obytné auto nabízí svobodu cestování.

Osobní auto z půjčovny - Nový Zéland

Nevýhody: V hlavní sezóně jsou zejména obytná auta dražší a například pro vánoční a novoroční svátky se musí osobní i obytné vozy rezervovat dlouho dopředu. V hlavní sezóně lze půjčit obytný vůz a karavan nejméně na 10 nebo 14 dní - dle podmínek půjčovny.

Pozor na některé zdánlivě výhodné nákupy: Půjčovny na Novém Zélandu nemají jednotný systém cen, a proto často nelze srovnávat základní ceny vozu. Mnohé rezervační systémy a agentury vás nalákají na levnou základní cenu, ale vysokou spoluúčast a dodatečné poplatky (o kterých se během rezervace nedozvíte). Pak vás při převzetí vozu přinutí doplatit poměrně vysokou částku za snížení spoluúčasti a "výhodný" nákup přestane být výhodný.

Nabídka pro čtenáře webu aotearoa.cz: Chystáte-li se zapůjčit pro své cestování auto z autopůjčovny, využijte naši akční nabídku auta z půjčovny. Auta získáte za stejnou (ne-li nižší) cenu než u samotné autopůjčovny a vždy získáte bonus a celý servis v češtině.

Cesta na Nový Zéland po vlastní ose - zájezd, auto si sami řídíteCestování po vlastní ose dle standardního programu - zájezd, auto si sami řídíte

Máte-li rádi jistotu, pak se dnes nabízí standardizované balíčky služeb, kde máte vše předem připravené: letenku na Nový Zéland, auto z půjčovny, ubytování (nebo jen obytný vůz), program cesty. Nemusíte na nic myslet, jen obdržíte podklady k cestě a můžete jet.

Výhody: individuální (bez průvodce) zájezd na Nový Zéland máte bez starostí, trasa je pečlivě vybraná a vyzkoušená, obdržíte mnoho tipů na zajímavá místa po cestě, která byste těžko hledali. Nemusíte složitě studovat knižního průvodce. V rámci dne můžete být relativně flexibilní.

Nevýhody: program je předem stanovený (i když lze požádat o individuální úpravy).

Na kajaku s lachtany - individuální cestování po Novém ZélanduCestování po vlastní ose s programem ušitým na míru - auto si sami řídíte

Cestování na jistotu přesně dle vašich představ. Zkušený konzultant, který žije na Novém Zélandu pro vás připraví individuální program. Navíc si na vybraný úsek cesty můžete objednat průvodce, který vás seznámí s reáliemi a výrazně rozšíří vaše zážitky.

Výhody: cestování po Novém Zélandu ušité na míru jen pro vás, děláte co vás baví, nikde neztrácíte čas.

Nevýhody: za přípravu individuálního programu se platí.

Poslední aktualizace: 21.05.2014 23:36:50, shlédnuto: 9653 x
Líbil se vám článek ? Šiřte jej dále!
Aoteaora na facebooku

  Copyright © www.aotearoa.cz 2003 - 2018

Tvorba internetových stránek Winternet s.r.o.