Nový Zéland levně bez agentur - opravdu?

Nacházíte se v sekci: Než koupím letenku » Levně na internetu? Poradí kamarád? Mýty a skutečnost

Mýty o cestování na Nový Zéland bez agentur, ne vše na internetu je nejlevnější

V dnešním světě internetu a "nezávislosti" mají mnozí představu, že si dovolenou nebo cestování zařídí sami online, případně dají na rady známých, kteří tam jednou byli nebo tam i delší dobu žijí. Získají tak "správné informace přímo od zdroje" a ušetří na tom. Jak je to ale ve skutečnosti?

Během uplynulých deseti let jsme vyslechli či sami byli svědky příběhů cestovatelů a toho jak "ušetřili", proto jsme se také rozhodli sepsat tento příspěvek.

My sami jsme před mnoha lety začali podobně - nechtěli jsme využívat prostředníků, kteří by z nás "tahali peníze". Paradoxně přesně na tom jsme nakonec postavili podnikatelské aktivity - naše cestovní kancelář pomáhá lidem zařídit jejich dovolenou na základě naší osobní znalosti Nového Zélandu. Pro jedince je téměř nemožné obsáhnout tolik informací bez úzké specializace na dané téma a nepřetržitého obohacování a aktualizace zkušeností. Musíme být v místě dění, mít oči otevřené a vnímat vše kolem nás.

Setkáváme se s několika druhy postojů cestovatelů ke způsobu realizace cesty na Nový Zéland a k nim zde nabízíme svůj pohled.

Vše si umím vyřídít sám, na internetu nebo v knižním průvodci najdu informace které potřebuji

Samozřejmě si lze takto připravit a užít pěknou dovolenou. Na druhou stranu to je lavina informací, v které se člověk lehce ztratí, jak si z toho všeho dobře vybrat? Jestliže má profesionál zkušenosti s danou destinací, pak může pomoci se soustředit na aktivity, které vás opravdu berou.

Můj kamarád bydlí / pracuje na Novém Zélandu, on mi určitě dobře poradí

Auckland - největší město Nového ZélanduAno, na Novém Zélandu dnes žije mnoho Čechů a Slováků. Většina z nich žije ve velkých městech jako je Auckland nebo Christchurch a Nový Zéland procestovali podobně jako se chystáte vy, možná ani to ne. Takže mají velice malé zkušenosti s cestováním po Novém Zélandu, jejich rady mohou být hodně zavádějící a nepřesné. Turisticky nejkrásnější oblasti Nového Zélandu jsou daleko od Auckland. Představte si, že bydlíte v Plzni a budete radit svému kamarádovi ze zahraničí co má dělat v Jeseníkách, které jste projížděli jednou v životě před deseti lety. Troufali byste si na to?

Setkali jsme se s mnoha turisty, kterým program připravoval "všeho znalý" kamarád - jsme přesvědčeni, že díky jeho mylným informacím přišli o mnoho pěkných zážitků.

Fotografie ke článku

Příklady z praxe: Často se střetáváme s názorem, že se musí vidět národní park Abel Tasman. Ano, jsou tam nádherné pláže, oblast zálivu Tasman Bay je pro Novozélanďany vyhledávaná prázdninová lokalita. Ale máte-li omezený čas k návštěvě Nového Zélandu, pak park pravděpodobně nezařadíme na seznam priorit. Navíc v okolí jsou stejně krásná místa, kde ještě najdete téměř liduprázdné pláže a zátoky, jen vědět kam se vydat...

Občas se setkáváme s názorem, že Západní pobřeží s ledovci za moc nestojí. Možná stačí přiložené fotografie z našich cest jako důkaz, že Západní pobřeží stojí opravdu za to!

Vše si zarezervuji sám na internetu nebo na doporučení známého - vyjde to levněji

Stručně: levněji to nevyjde! Často naopak...

Internetové rezervační systémy nejsou provozované pro bohulibé účely, ale pro tvorbu zisku, stejně jako cestovní agentury a kanceláře. Obojí obvykle pracuje na provizní bázi. Tvorba těchto systémů stojí hodně peněz, jejich provozovatelé ne vždy nabízejí výhodnější ceny.

Konkrétně rezervační systémy pro zapůjčení auta mají kromě výhody rychlé rezervace několik podstatných nevýhod:

1. omezená nabídka (některé půjčovny v nich vůbec nejsou)

2. kupujete zajíce v pytli (poplatek za snížení výše spoluúčasti, za vyzvednutí vozu, které platíte až při převzetí vozu mohou výrazně navýšit cenu)

3. nikdo vám neporadí, už jsme nejednomu cestovateli napravovali špatně připravený itinerář, tedy taktéž špatně rezervovaný vůz z půjčovny - obvykle by vše šlo zařídit lépe.

Samozřejmě také my máme provizi z vámi objednaných služeb, například aut z půjčovny, ale využíváme zkušeností, které žádný rezervační systém ani jednotlivá autopůjčovna nemá:

Auto z půjčovny - víte co je v ceně vozu? Jaká je spoluúčast? Nový Zéland

1. vaši poptávku auta vyřizujeme vždy s ohledem na vaši specifickou situaci, víme na základě zkušeností které půjčovny aut jsou výhodnější pro váš konkrétní požadavek. Spolupracujeme s širokým spektrem autopůjčoven, a proto máme přehled. Ani od samotné půjčovny aut nelze sehnat lepší cenu a jestliže najdete lepší tak ji rádi přebijeme. Naopak k autu z naší vlastní iniciativy (dělíme se tím s vámi navíc o naši provizi) nabízíme plavbu po Milford Sound zdarma.

2. před rezervací skonzultujeme vaše plány, tak aby vše mělo smysl a máme-li pochyby o vašem plánu, tak na ně upozorníme a pomůžeme vyřešit.

3. s námi nejspíš ušetříte už jen během samotné platby. Na Novém Zélandu se za platbu kreditní/debetní kartou už téměř u všech půjčoven a mnoha hotelů požaduje příplatek 2 až 4 procenta. Využíváte-li rezervační systém, pak vám mnohde příplatek za platbu kartou naúčtují při převzetí vozu.

Jeden příklad za všechny: pro klienta jsem našli obytný vůz, který byl v daný čas ve své třídě o 20% levnější než konkurence (obratem jsme ho nezávazně rezervovali, další týden by totiž vyšel dražší). Klient platil na účet české cestovní kanceláře, tím se vyhnul placení kartou, které by stálo navíc 3% poplatek, přibližně ušetřil 2000Kč. A navíc i k této nejlevnější ceně dostal plavbu lodí zdarma, tedy ušetřil dalších 1000Kč. A hlavně dostal spoustu rad na cestu a také konzultoval své plány v průběhu cestování po Novém Zélandu.

Už jsem se u "specialistů" nechal napálit, ne děkuji

Bohužel "specialistů" je mnoho, dnes je tento pojem zprofanovaný, sama sebe tak nazývá kdejaká agentura nebo CK. Asi stačí troška selského rozumu - je-li daná cestovní kancelář specialistou na 30 destinací nebo více, pak bych si položil otázku jak se na to vše mohou "specializovat".

Dnes jsou Češi usazení v mnoha zemích světa a nabízí své služby z jejich nové domoviny. Možná si vygooglujte kdo opravdu žije v té které destinaci a jaké má za sebou zkušenosti.

Žak je lavinový záchranářský pes Vlaďky - horská služba, Nový ZélandMy se snažíme obsáhnout celý Nový Zéland. Aktivně žijeme v těch nejkrásnějších přírodních lokalitách Jižního ostrova a kromě toho již po deset let pravidelně cestujeme po celém Novém Zélandu až na nejsevernější cíp Cape Reinga. Samozřejmě nemůžeme říci, že známe kdejakou hospůdku v Auckland, ale strávíme v něm pravidelně dost času na to, abychom znali významná místa. Naopak možná z turistického pohledu známe víc než místní, protože aktivně vyhledáváme zajímavé lokality. Známe reálie, ty jsou v ČR sídlícím "specialistům" neznámé.

Skvělé zážitky našich bývalých klientů a jejich spokojenost jsou pro nás hnacím motorem v této práci a také důkazem, že to děláme dobře. Chceme ukázat Nový Zéland na 100% se vším co nabízí.
Poslední aktualizace: 09.06.2014 03:20:56, shlédnuto: 5234 x
Líbil se vám článek ? Šiřte jej dále!
Aoteaora na facebooku

  Copyright © www.aotearoa.cz 2003 - 2018

Tvorba internetových stránek Winternet s.r.o.