Jak vybrat zájezd na Nový Zéland

Nacházíte se v sekci: Než koupím letenku » Jak vybrat zájezd na Nový Zéland

Zájezd na Nový Zéland - Milford Sound - CK True TravelNový Zéland má skvělou pověst. Tak trochu také díky novozélandskému programu pracovní dovolené, který je určen pro mladé lidi do 35 let věku. Po návratu zpět domů Novému Zélandu dělají dobré ambasadory.

Dovolená na Novém Zélandu je stále více snem Čechů a Slováků. Někteří k nám na Nový Zéland přijedou sami, neorganizovaně. Půjčí si auto a cestují po vlastní ose. Další se raději svěří do rukou cestovních kanceláří. Na tuto skupinu cestovatelů bychom se v tomto článku rádi zaměřili.

V poslední době se výrazně rozšířila nabídka cestovních kanceláří. To ale bohužel neznamená, že se souběžně s tím zvýšila kvalita jejich nabízených služeb a zážitků. Navíc jen některé česko-slovenské CK provozují zájezdy na Nový Zéland legálně.

Mnohé CK provozují nelegální zájezdy, hrozí jim konfiskace autobusu

Je vám známo, že mnohé česko-slovenské cestovní kanceláře jezdí po Novém Zélandu nelegálně? Nerespektují novozélandské zákony, zejména ve vztahu k řízení dopravního prostředku jejich průvodci. Takovému zájezdu je novozélandskou policií na místě zkonfiskován vůz a je na schopnostech průvodce, jak se mu podaří vypořádat s problémem a zorganizovat náhradní program či dopravu. Často se jedná o velmi nepříjemnou situaci - nejen pro průvodce, ale hlavně pro nic netušící klienty...

Jak se vyznat mezi nabízenými zájezdy na Nový Zéland

Zájezd na Nový Zéland - NP Mt Cook - CK True TravelNový Zéland má tu výhodu, že kam se člověk podívá, tam je krásně. Možná Vás překvapí lehce troufalé tvrzení, za kterým si stojíme, že může být ještě krásněji. Většinou jsou cestovatelé nadšeni již prvními kilometry po příletu a fotí jeden snímek za druhým. Mírníme je a trpělivě jim říkáme, ať počkají, že toto jsou "céčkové", v lepším případě "béčkové" záběry, že ten pravý Nový Zéland teprve přijde. Ještě štěstí, že dnes téměř každý vlastní digitální fotoaparát, ze kterého se dá nahromaděné "smetí" lehce vymazat. Na tuto scénickou krásu bohužel hřeší mnohé CK. Máme na mysli typické programy, které obsahují často druhořadé zážitky. Během třítýdenní dovolené tuto lest nikdo neprohlédne. Ani to není popravdě možné... Přiznejme si - turista který přijede do země jednou za život jednoduše nemá možnost srovnání.

  • Několik outdoorových cestovních kanceláří nabízí Nový Zéland již dlouhou dobu, mají osvědčený program + jejich průvodci obvykle svoji trasu dobře znají. Velký komfort nečekejte, ale dnes už i tyto CK nabízejí pohodlnější a luxusnější verze svých zájezdů, kdy si i vaše tělo stihne trochu odpočinout a vstřebat zážitky v příjemném ubytování.
  • Jiné CK jezdí na Nový Zéland nepravidelně - podle zájmu klientů. Průvodce-řidič v jedné osobě Nový Zéland možná sice procestoval, jeho znalosti ale nejsou o moc větší než znalosti zvídavého, předem připraveného klienta. Improvizace v nenadálé situaci často nepatří k jeho silným stránkám. Občas žasneme, jak nesmyslné itineráře vytvoří "profesionálové" z cestovních kanceláří. A jejich klienti nemají tušení, že to jde jinak a o mnoho lépe, tak jsou nakonec spokojení...
  • Velké CK zvučných jmen obvykle nabízí kratší zájezdy. Ty vás protáhnou tím velkým turistickým průmyslem ve slušivém luxusním obalu. Jsme přesvědčeni, že tyto zájezdy mnoho klientů uspokojí, ale rozhodně to není nabídka pravého Nového Zélandu. Je to nabídka turistické fabriky, která nabízí úhledný balíček složený z aktivit určených pro davy. Klade se tu důraz na kvantitu, kvalita zážitků a péče o klienty už je rozporuplná.
  • Zájezd je především o průvodci. To, že tu někdo byl na rok trhat jablka nebo uklízet hotelové pokoje a pak dva měsíce cestoval neznamená, že zná Nový Zéland, a že ho to kvalifikuje na průvodce. Ano, i průvodce musí někde začít, ale základní úroveň by měla být nastavená mnohem výš, než můžeme pozorovat při náhodných setkáních s dalšími českými skupinami a jejich průvodci. S průvodcováním na takové úrovni jednoznačně nesouhlasíme - snižuje celkovou úroveň zájezdu a v podstatě podvádí klienty kteří bývají (bohužel) i přesto nadšeni...Zájezd na Nový Zéland - NP Tongariro - CK True Travel

Podle čeho si tedy vybrat? Jak se zorientovat mezi tím, co se jenom na oko tváří, obalené v pozlátku a tím, co vám doopravdy představí Nový Zéland ve své plné kráse?

Nejprve si dobře prostudujte program zájezdu, který vás zaujal a zejména kolik za den najezdíte kilometrů!!! Přejezdy kolem 500km za den jsou štvanice, ne zájezd. Porovnejte si přejezdy například v google maps.

Položte vaší CK několik otázek k zájezdu na Nový Zéland

  • Má pořádající CK platnou novozélandskou licenci k přepravě osob?
  • Kdo bude vaším průvodcem, jaké jsou jeho zkušenosti, kolikrát byl na Novém Zélandu, co zde dělal?
  • Má řidič novozélandský řidičský průkaz s povolením ke komerční přepravě cestujících?
  • Jaké aktivity jsou v ceně zájezdu?
  • Je na nabízené a vyzdvihované fakultativní aktivity v rámci programu vůbec čas? Když už na Novém Zélandu jste, tak je škoda mnohé vynechat.
  • Jakou sumu mám mít připravenou na fakultativní aktivity? Tyto platby mohou výrazně navýšit náklady na pobyt... Naopak některé CK mají již aktivity započtené v ceně zájezdu - i zde se vyplatí počítat - prostudovat jednotlivé nabídky a nerozhodovat se jen dle kolonky CENA a prvním dojmem.

Zájezd na Nový Zéland - gejzíry v Rotorua - CK True TravelZ ohlasu některých lidí výše uvedené prý platí i pro další destinace, ale zejména zájezd na Nový Zéland dle našeho názoru zaslouží pozornost, však klient zaplatí nemalé peníze za letenku a celkovou cenu zájezdu.

Často slýcháme "kdybych věděl jak je Nový Zéland krásný a rozmanitý, vyhradil bych si na něj více času", "jel bych pouze na Nový Zéland místo kombinovaného zájezdu Austrálie s Novým Zélandem", atd.

Přejeme všem, kdo se chystají na Nový Zéland aby dobře vybírali a mohli tak touto fantastickou zemí nejen proletět, ale také si naplno užít místa a aktivity které za to skutečně stojí.

Tým aotearoa.cz

Poslední aktualizace: 13.05.2014 00:32:47, shlédnuto: 5042 x
Líbil se vám článek ? Šiřte jej dále!
Aoteaora na facebooku

  Copyright © www.aotearoa.cz 2003 - 2018

Tvorba internetových stránek Winternet s.r.o.