Levné formy ubytování (a pobytu) na Novém Zélandu

Nacházíte se v sekci: Informace před odletem » Levné ubytování

Kempování

Po celém území Nového Zélandu najdete mnoho míst kde lze rozbít stan. Ty se dají rozdělit do tří kategorií:

  1. Kempy, většinou pod názvem Holiday Park, s kompletním zázemím - sociální zařízení, kuchyně, někde i společenská místnost. K těmto kempům vždy dojedete autem, či karavanem (poplatek za osobu je kolem 10-12 NZ$). Často nabízí i chatky k ubytování.
  2. Přírodní kempy, které spravuje DOC (Department of Conservation), zde najdete různé úrovně vybavení, od pouhé mýtiny až po kempy s kompletním sociálním zařízením. Tyto kempy jsou většinou v těsné blízkosti přírodních parků (možný příjezd autem), některé se nacházejí i uvnitř parků - určené pro trempy. (poplatek je kolem 5-7 NZ$)
    Informace o většině kempů na Novém Zélandu naleznete na: www.nzcamping.co.nz.

POZOR - podle nových zákonů NESMÍTE na Novém Zélandu se svým autem / stanem nocovat na místech, které k tomu nejsou určeny (tedy i označeny). A to i v případě, že máte obytný vůz! Nocovat, kde se vám líbí můžete s obytným vozem pouze v případě, že váš obytný vůz disponuje záchodem.

Levné ubytování - backpackery a mládežnické hotely

Backpacker je druh levného mládežnického hotelu. Spí se obyčejně ve velkých pokojích na palandách - ženy i muži dohromady. Počet nocležníků v takovém jednom pokoji se pohybuje od tří do deseti - někde i výše. Backpacker většinou disponuje i dvoulůžkovými pokoji - samozřejmě dražšími. Ceny ubytování se obvykle pohybují mezi 18 až 30 NZ$ za noc. Je nutno mít vlastní spacák, za případné půjčení lůžkovin se připlácí. Sociální zařízení jsou společná, součástí je kuchyně (většinou dobře vybavená), obývací místnost, prádelna a často internet. Kvalita ubytování se liší, obecně ale vždy vyhoví nárokům mladých baťůžkářů. Backpackery najdete jak ve velkých městech, tak i v malých vesničkách. Seznam backpackerů sdružených v největší novozélandské síti je na: http://www.backpack.co.nz/

YHA hostely nabízí všem backpakerům kvalitní ubytování za rozumné ceny. Najdete v menší míře než Backpackerů - v lednu 2014 ji je na Novém Zélandu 45. Každý hostel je samozřejmě jiný, ale většina nabízí jak společné ubytování v dormech (téměř vždy možnost pro dívky/ženy bydlet na pokoji bez mužů), tak ubytování pro pár či samotného cestovatele. Hostely jsou vždy vybaveny dostatečně společnou velkou a vybavenou kuchyní, společenskou místností a recepcí, kde vám zaměstnanci rádi pomohou rezervovat jak další ubytování, tak i autobusy či aktivity v nabízené v dané oblasti. Některé YHA také nabízí pokoje s vlastní kuchyňkou a sociálním zařízení.

Levnější ubytování ve YHA získáte pokud si zakoupíte členství. Asi největší výhodou je, že pokud jste členem YHA, tak po celém Novém Zélandu máte k dispozici za každou započatou noc 24hod neomezený internet (wi-fi).

Výhody členství YHA (leden 2014):

· 10% sleva na ubytování,

· zdrama WiFi za každou noc strávenou v YHA - 24 hod neomezeně,

· Voucher v hodnotě $5 v jakémkoliv YHA hostelu v Austrálii,

· přes 100 různých slev po celém Novém Zélandu - 10%-25% sleva na cestování, aktivity, oblečení apod.,

· mapa Nového Zélandu - včetně přehledu všech YHA hostelech na NZ,

· zdarma členství Kathmandu Summit Club - velice zajímavé slevy pro všechny členy na oblečení a vybavení značky Kathmandu,

· ČLENSTVÍ PLATÍ PO CELÉM SVĚTĚ - výhodné pokud se chystáte cestovat v Austrálii a dalších státech.

Webové stránky: http://www.yha.co.nz/

BASE je podobný systému ubytování jako YHA, ale jejich síť ubytování je pouze po Novém Zélandu a Austrálii. Je to tedy ideální varianta pro ty, co mají v plánu cestovat v obou zemích a nejlépe autobusy. Jsou to právě cestovatelé využívající autobusy, a to buď individuálně nebo s autobusovými společnostmi jako KiwiBus, StrayBus ad. BASEje proto často plný mladými cestovateli, a tak je vhodný pro všechny, kteří mají rádi společnost a rádi navazují nové kontakty.

Pokud už se vám pomalu dochází finance a peníze na ubytování, BASE často nabízí práci i na 2 týdny!

BASE často nabízejí výhodné balíčky ubytování, případně ubytování + aktivity.

Webové stránky: http://stayatbase.com/


Ubytování a jídlo a za práci - Wwoof
(dobrovolná práce na organických farmách)

Chcete-li pobýt na Novém Zélandu déle, rádi poznat místní lidi, třeba máte hlouběji do kapsy, pak se nabízí toto řešení. Práce se většinou domlouvá na dobu aspoň dvou týdnů, ale to je na vaší dohodě. Kontakt je zde: www.wwoof.co.nz

Poslední aktualizace: 22.01.2014 20:45:55, shlédnuto: 11292 x
Líbil se vám článek ? Šiřte jej dále!
Chcete-li podpořit náš web, pak si u nás zakupte některou z nabízených služeb. Tak pomůžete zajistit, že budeme nadále předávat nezávislé info- rmace o Novém Zélandu, které poskytujeme od roku 2002.
Děkujeme za podporu.
Aoteaora na facebooku

  Copyright © www.aotearoa.cz 2003 - 2018

Tvorba internetových stránek Winternet s.r.o.