Nákup auta

Nacházíte se v sekci: Informace před odletem » Nákup auta

Pořídit si vlastní auto se vyplatí při pobytu delším než dva až tři měsíce.

Co je WOF (technický průkaz), REGO (registrace vozu), kolik za auto zaplatit?

Nákup a prodej auta v Auckland

Zakoupit auto není na Novém Zélandu nic složitého. Variant je několik, jednou z nejlepších je jeho pořízení na automobilové burze Ellerslie Carfair v Aucklandu, která se koná každou neděli od 9.00 do 12.00. Výhodou tohoto místa je, že si rovnou na místě můžete v počítačové databázi ověřit původ auta a případné nežádoucí zatížení dluhy. Na místě také provedete registraci auta. Samotná registrace auta není tak složitá jako u nás a jestliže auto kupujete "na ulici", pak stačí poslat oznámení poštou.

V centru města se také nachází Auckland City Car Fair.

Další možnosti k nákupu auta na Novém Zélandu

INTERNET

Asi nejznámějším a všemi na Novém Zélandu nejpoužívanějším webem k nákupu/prodeji je jednoznačně Trademe (taková obdoba českého aukra, ale najdete zde např. i nabídky práce). Trademe nabízí přehledné rozdělení aut dle kategorií, většinou nabízí i několik fotografií automobilu a základní informace -rok výroby, počet najetých km atd.

Méně známý, ale i tak často využívaným webem je Autotrader nebo Sella

INZERCE V NOVINÁCH, LETÁKY V SUPERMARKETECH, PŘÍMO NA ULICI s nápisem 4sale…

Výhodou hledání auta v novinách či letácích v supermarketech je, že zde inzerují většinou místní obyvatelé, nebo lidé co zde žijí již delší dobu. Nabízí se tak výhoda, že v oblasti, kde se momentálně nacházíte, můžete osobně potkat majitele a auto si bez problému vyzkoušet. Často jsou ceny nižší než přes internet (nemluvě o tom, že se můžete pokusit cenu ještě usmlouvat).

INZERCE V HOSTELECH

Zde je třeba si dát pozor na poměr cena/kvalita auto - auta z hostelu jsou často předražena, protože sami cestovatelé by rádi na tom vydělali nebo auto už předražené pořídili a během cestování do něj vložili ještě hodně dalších peněz za opravu (a nyní na to nechtějí tolik prodělat). Dejte si pozor na stará, ojetá auta - ne jednomu cestovateli se šetření prodražila koupě starého automobilu, která se projevila již po několika kilometrech po té, co auto nově pořídili.

AUTOBAZARY

Některé se specializují na prodej aut turistům a zaručují zpětný odkup.

Poslední aktualizace: 23.05.2014 00:37:50, shlédnuto: 8913 x
Líbil se vám článek ? Šiřte jej dále!
Chcete-li podpořit náš web, pak si u nás zakupte některou z nabízených služeb. Tak pomůžete zajistit, že budeme nadále předávat nezávislé info- rmace o Novém Zélandu, které poskytujeme od roku 2002.
Děkujeme za podporu.
Aoteaora na facebooku

  Copyright © www.aotearoa.cz 2003 - 2018

Tvorba internetových stránek Winternet s.r.o.