Práce na Novém Zélandu

Nacházíte se v sekci: Práce na NZ

Tuto rubriku jsme zařadili na náš web především díky vašemu velkému zájmu. Přesto vás chceme upozornit, že nejsme zprostředkovateli práce - práci nevyřizujeme a NEPODÁVÁME o ní další jiné informace, než ty, které si můžete přečíst zde na webu.

Mladí občané ČR mohou na Novém Zélandu legálně pracovat

Většině mladých lidí bude vyhovovat program Working Holiday Scheme, díky kterému mají možnost legálně pracovat po dobu jednoho roku. Kvóta je nyní dostatečně vysoká (1200), aby uspokojila většinu vážných zájemců. Toto je jediný jednoduchý legální způsob, jak jet na Nový Zéland se záměrem cestovat a zároveň pracovat. Pamatujte - jestliže jedete na Nový Zéland se záměrem pracovat a nemáte předem vyřízené pracovní povolení, tak již porušujete novozélandské zákony *.

Chcete-li pracovat v zemědělství, případně si prodloužit vízum, pak se zde nabízí více možností jak zažádat o sezónní pracovní víza.

* IRD number neboli daňové identifikační číslo není povolením k práci, tak jak se mnoho lidí, kteří se vydávají na NZ, mylně domnívá. Jestliže si vyřídíte pouze IRD number, pak pracujete načerno a můžete být kdykoliv deportováni!!!

Varujeme před zprostředkovatelskými agenturami

V České republice, na Slovensku i na samotném Novém Zélandu se vyskytuje několik agentur, které občanům ČR a SR nabízejí nelegální práci, přestože se tváří že jde o práci legální a jimi uvedený postup je běžný. Tyto agentury či jednotlivci - zprostředkovatelé se ale vědomě pohybují na hraně zákona a vás samotné tím ohrožují. Obvykle totiž balancují na výkladu (překladu) pravidel a podmínek imigračního úřadu, chytají se slovíček vytržených z kontextu a ve finále vás přesvědčí že "co není zakázané je dovolené", takže tedy pracovat se na Novém Zélandu dá.

Konečné rozhodnutí je vždy jen na vás, buďte si však vědomi, že imigrační úředníci se s vámi o přesném výkladu té které pasáže z webu imigračního úřadu bavit opravdu nebudou. Výsledkem může být vaše deportace zpět domů, případně později zadržení během práce, jestliže nemáte pracovní povolení. Tyto agentury jsou monitorovány novozélandským imigračním úřadem, proto se nesvěřujte do jejich rukou a nevyhazujte lehkomyslně peníze za jejich nabídku zprostředkování práce.

Navíc - jestliže využíváte služeb těchto zprostředkovatelů černé práce, tak vědomě kazíte dobré jméno a reputaci obou našich zemí. Zejména občané ČR nemají nyní díky programu WHS žádný důvod pro to, aby využívali služeb těchto zprostředkovatelů.

Najděte si sami potřebné informace - Dlouhodobý pobyt a odborná práce

Většina vážných zájemců si ostatně může vyhledat potřebné informace na stránkách imigračního úřadu - http://www.immigration.govt.nz. Nenechte se odradit rozsáhlým, trochu nepřehledným systémem. Během hodin hledání v něm najdete vše co je třeba, například na Novém Zélandu žádané a preferované profese, jejichž držitelé mají možnost lehce získat pracovní povolení, případně rezidenci.

V dnešní době má mnoho novozélandských firem vlastní webové stránky, kde mimo jiné často nabízejí volná pracovní místa. Jste například lyžařský instruktor? Pak navštivte stránky lyžařských středisek.... atd. Také na webu najdete oficiální novozélandské pracovní agentury, které vám mohou nabídnout vámi hledanou práci. K vyhledávání se vždy hodí novozélandský Google - http://www.google.co.nz

Kombinace studia s možností pracovat - v sekci STUDIUM

Poslední aktualizace: 17.01.2014 00:34:31, shlédnuto: 14433 x
Líbil se vám článek ? Šiřte jej dále!

Komentáře ke článku

Přidat komentářWhen I originally commented I clicked the -Notify

09.02.2018 14:23:29  |  Timothyrow  |  Wheddyborodync@gmail.com

When I originally commented I clicked the -Notify me when new feedback are added- checkbox and now each time a comment is added I get four emails with the identical comment. Is there any manner you possibly can remove me from that service? Thanks! http://hellowh983mm.com


personal loans unsecured <a href="http://personall

09.02.2018 02:18:46  |  Cash Advance  |  didja34@regiopost.top

personal loans unsecured <a href="http://personalloans.store">cash advances payday loans</a> personal loans <a href=http://personalloans.store>loans in san antonio</a>


personal loans <a href="http://personalloans.store

06.02.2018 07:40:48  |  Speedy Cash  |  flutetang@rainmail.top

personal loans <a href="http://personalloans.store">cheap personal loans</a> personal loans unsecured <a href=http://personalloans.store>small personal loans</a>Aoteaora na facebooku

  Copyright © www.aotearoa.cz 2003 - 2018

Tvorba internetových stránek Winternet s.r.o.