Nacházíte se v sekci: Průvodce » Průvodce po Novém Zélandu - úvod

Nový Zéland | Doubtful Sound, FiordlandVaše cesta na Nový Zéland může začít právě zde. První vydání našeho průvodce po Novém Zélandu vyšlo v letech 2003-4 na serveru www.ceskenoviny.cz. Nyní vychází aktualizovaná podoba nejobsáhlejšího internetového průvodce po Novém Zélandu.

V pravé liště je seznam oblastí Nového Zélandu v pořadí od severu k jihu. Vybrané jednotlivé lokality jsou popsány podrobněji v samostatném článku.

Průvodce je psaný cestovateli, kteří zasvětili cestování po Novém Zélandu svůj život. Mnohé hlavní lokality navštívíme i několikrát do roka, místa méně frekventovaná alespoň jednou za pár let. Na Novém Zélandu jsme byli prakticky všude, prošli jsme tisíce kilometrů na túrách, tryskovou lodí (jetboat) jeli po tuctu nejzajímavějších řek, letěli letadlem nebo vrtulníkem nad mnoha oblastmi Nového Zélandu. Samozřejmě jsme se plavili lodí po všech fjordech národního parku Fiordland nebo v zálivech Marlborough Sounds. Taktéž mořský kajak nám není cizí a vyzkoušeli jsme na raftu několik řek.

Tento průvodce vám může pomoci při plánování vaší cesty na Nový Zéland, zejména máte-li na cestování několik měsíců času. Nový Zéland nabízí nespočet různých aktivit, někdo si vystačí s těmi komerčními, pro skalní trempy může být levnou nekonečnou dovolenou. Každý si tu přijde na své - od milovníků vína, kávy, přes vyznavače pěší turistiky, rybáře, lovce, po železniční nebo letecké fandy. Není v silách tohoto průvodce popsat všechna místa, navíc to ani nemá smysl. Můžeme poukázat na nespočet, běžným turistům skrytých, nádherných lokalit, ale napřed musíme poznat vaši cestovatelskou diagnózu. Máte-li na cestování pouze pár týdnů, pak je lepší se svěřit do rukou profesionálů. Získáte konkrétní potřebné informace, nebudete hledat, bloudit, ztrácet čas.

Martin Slíva, Vlaďka Kennett, Jana Halaszová

Zde je ukázka - přehled Nového Zélandu, tak jak ho můžete vidět během tří týdnů. Moc pěkné video bylo zpracováno jedním z klientů zájezdu organizovaného cestovní kanceláří True Travel.

Poslední aktualizace: 11.02.2014 14:43:08, shlédnuto: 14058 x
Líbil se vám článek ? Šiřte jej dále!
Aoteaora na facebooku

  Copyright © www.aotearoa.cz 2003 - 2018

Tvorba internetových stránek Winternet s.r.o.