Půjčovny aut na Novém Zélandu

Nacházíte se v sekci: Informace před odletem » Autopůjčovny

Nejsnadněji se po Novém Zélandě cestuje autem . Jestliže máte několik měsíců prázdnin, pak lze zkusit autostop, ale pro běžného cestovatele je auto, karavan nebo obytný vůz tím nejlepším dopravním prostředkem.


ZDARMA PLAVBA PO FJORDU MILFORD SOUND k autu z půjčovny

"Chtěl bych vám poděkovat za zajištění hotelu a půjčení auta a hlavně za vaše rady a informace, které jsou k nezaplacení. Vše nám vyšlo perfektně a bez jakéhokoliv problému. DĚKUJI." Jan Lazar, Poděbrady
Auto, karavan z půjčovny a plavba po fjordu Milford Sound zdarma - Nový Zéland

Potřebujete rezervovat auto nebo obytný vůz? Pravděpodobně se chystáte spatřit fjordy Milford nebo Doubtful Sound. Od nás vždy získáte stejnou cenu jako přímo od půjčovny a k tomu navíc plavbu lodí po Milford Sound ZDARMA. Můžete si vybrat: voucher lze použít jako slevu pro plavbu po fjordu Doubtful Sound.

Na Novém Zélandu dlouhodobě spolupracujeme s několika osvědčenými autopůjčovnami a nabízíme ta nejlepší cestovatelská řešení.

Pracují zde lidé, kteří zde žijí, znají každý kout téhle překrásné země, její zvyky, obyvatele, silnice, aktivity... Vědí to co se nikde nedozvíte a co vám žádná jiná CK sídlící v ČR vám skutečně nemůže nabídnout - ani kdyby chtěla... Eva Čechurová, Jaroslav Švarc, Plzeň


Po Novém Zélandu autem z půjčovny

Obytné auto z půjčovny Nový Zéland

Na Novém Zélandě existuje veliké množství autopůjčoven, to má své výhody, ale pro výběr i možná úskalí. Chcete-li dobrý poměr kvalita/cena, pak je lepší se rozhlédnout. Základní cena nebývá tou nejvýhodnější.

Autopůjčovny se dají rozdělit do několika kategorií, jejichž podrobnějším rozebíráním vás nechceme zatěžovat - toto téma by dalo na diplomovou nebo přinejmenším postupovou práci na vysoké škole. Vedle ceny jsou pro výběr automobilu dle našeho názoru nejdůležitější tři kritéria:
1. výše spoluúčasti, její zahrnutí / nezahrnutí do základní ceny (pojištění škod)
2. stáří auta
3. počet poboček půjčovny aut


1. VÝŠE SPOLUÚČASTI, POJIŠTĚNÍ ŠKOD

Co to je spoluúčast? Jestliže VY zaviníte nehodu a způsobíte škodu na zapůjčeném autě (ale také když se nehoda nestane vaší vinou!!!), poškodíte cizí auto nebo majetek, rozbije se sklo od odstřeleného kamínku, neopravitelně se poškodí pneumatika, auto poškodí neznámý pachatel, pak tyto škody jsou pokryty pojistkou do výše vaší spoluúčasti.
Příklad: Základní spoluúčast je 1500NZD. To znamená, že veškeré škody v hodnotě do 1500NZD způsobené dle výše uvedené definice hradíte VY. Například škoda bude 450NZD,nehodu zaviní cizí nepojištěný účastník nehody, vy uhradíte 450NZD. Nebo škoda bude 3600NZD, vy uhradíte pouze 1500NZD.

Nehoda bez připojištění se může prodražit - auto z půjčovny - Nový ZélandNěkteré autopůjčovny uvádějí základní spoluúčast již v ceně půjčovného, další ji uvádějí odděleně (na webových stránkách je někdy obtížné tento údaj zjistit). To pak po výběru autopůjčovny na internetu vyvolává rozčarování. Zvláště když zjistíte, že auto které se vám díky ceně zdálo výhodné najednou stojí o 25NZD/den více (obvykle malé půjčovny, které nabízí stará levná auta mají poměrně drahé připojištění - informujte se!).

Téměř každá autopůjčovna má jiné podmínky spoluúčasti a ty se mohou výrazně lišit.

Spoluúčast se dá zhruba rozdělit do tří skupin:

a) základní spoluúčast
Ta se musí vždy platit (je jako naše povinné ručení). Mnohé autopůjčovny ji mají započítanou již v ceně vozu, některé ji uvádějí odděleně, což bývá matoucí.
Základní spoluúčast se u autopůjčoven pohybuje od 1500NZD do 2500NZD pro osobní auta. Obytné vozy mají obvykle dvojnásobně dražší pojistku.

b) příplatek na snížení spoluúčasti
Za příplatek, který se u osobních aut nejčastěji pohybuje mezi 10 až 25NZD/den lze u mnoha autopůjčoven snížit spoluúčast na 200 až 300NZD, u některých na NULU.

c) pojištění skla a pneumatik

Na Novém Zélandu je relativně velká pravděpodobnost, že od kolem projíždějícího auta vystřelí kámen a rozbije vám sklo. Taktéž se vám na častých šotolinových silnicích může neopravitelně prorazit pneumatika. Tyto škody řeší další nadstandardní připojištění. To někdy bývá zahrnuto v kategorii b, ale často je zvlášť. Tento druh připojištění nabízejí jen některé autopůjčovny (ani u těch renovovaných není samozřejmostí).

O příplatku za připojištění kategorií b a c a jeho zaplacení se většinou stačí rozhodnout až při předávání vozu.

Souhrnně se dá říci, že prezentace základního a nadstandardního připojištění v nabídkách autopůjčoven nemá žádné obecné zákonitosti a těžko si můžete letmým pohledem porovnat jejich nabídky, což je velice matoucí. Nabídky přes webové rezervační systémy nebo cestovní agentury bývají zrádné, sice tvrdí, že je vše v ceně, ale při převzetí auta často doplácíte nemalé poplatky za vyzvednutí, atd.

Mějte na paměti, že spoluúčast může tvořit čtvrtinu celkové ceny zapůjčení vozu.


2. STÁŘÍ AUTA

Auto z půjčovny - Nový Zélanda) nová auta
Mezinárodní renomované sítě autopůjčoven jako je Hertz, Avis, Thrifty nabízejí poslední modely aut, většinou do dvou let stáří. Jejich výhodou bývá velký počet poboček, samozřejmě již zmíněná nová auta. Půjčovné je ale poměrně vysoké a v konkurenci ostatních autopůjčoven velice znevýhodňuje tuto kategorii.
Mimo tyto mezinárodní sítě se také najdou domácí autopůjčovny s novými vozy, ty někdy disponují méně pobočkami a jsou o trochu levnější.

b) auta stará 2 až 8 let
V této kategorii se pohybuje velké množství domácích autopůjčoven, nabízí nižší ceny půjčovného, auta jsou většinou stále ve výborné kondici.

c) auta stará 8 až 15 let
Do této kategorie se také vejde mnoho autopůjčoven, často se prolínají s kategorií b. Tato auta jsou většinou levná, jejich zapůjčení se vzhledem k ceně vyplatí. Ač by v našich poměrech takto stará auta byla považována za rezivějící stařečky, na Novém Zélandu jim přeje příznivé podnebí a nesolené silnice, proto vypadají často jako nová. Ale musíme upozornit, že ač se jim snaží majitelé autopůjčoven věnovat maximální péči, tak už mají často 200 000km najeto a musí se počítat s rizikem skryté závady a během cestování nepříjemné poruchy. Přesto tato kategorie je nakonec často žádaná, a to vzhledem k ceně. U starších aut musíte počítat s tím, že motor nemusít táhnout tak jak by měl, že tlumiče už netlumí a auto může být výrazně žíznivější. Během let jsme potkali nejedny turisty, kterým sleva vyšla draho.

Je minimální pravděpodobnost, že se někomu neopravitelně porouchá auto, ale je si třeba toho být vědom a pak si při případné poruše nestěžovat.


3. POČET POBOČEK

a) 10 poboček a více

Do této kategorie patří většinou mezinárodní sítě autopůjčoven a několik místních autopůjčoven. Většinou mají pobočku ve Wellingtonu a v Pictonu, auto se vrací u trajektu a po přeplutí průlivu dostanete na druhém ostrově jiné auto. Výhodou je, že nemusíte platit za převoz auta trajektem (ušetříte nejméně 180NZD), nevýhodou je, že tyto autopůjčovny bývají dražší a tím stírají výhodu ušetřeného jízdného. Další nevýhodou je omezená provozní doba poboček autopůjčovny, většinou od 8.00 do 18.00, tudíž nemůžete přijet a vrátit auto večer nebo v noci a odjet brzo ráno a naopak.

b) 2 až 5 poboček
Relativně dostatečný počet autopůjčoven s tímto množstvím poboček. Mnoho z nich má pobočku v Auckland a v Christchurch, obvykle také v Queenstown. To většině cestovatelů úplně stačí. Některé z nich mají pobočky také v Picton, Wellington, Dunedin nebo Greymouth.

c) 1 pobočka
Těchto autopůjčoven je mnoho, často mají majitele, provozovatele a opraváře v jedné osobě. Některé tyto půjčovny nabízejí vynikají cenu, zvláště pro delší dobu zapůjčení. Nevýhodou je, že auto musíte vrátit tam kde jste si ho zapůjčily. Tato kategorie se vyplatí pro cestovatele, kteří na Novém Zélandu stráví déle než měsíc nebo chtějí navštívit pouze jeden ostrov.
Dalším problémem, na který musíme upozornit, je případné řešení poruchy. Nepřítomnost pobočky na druhém ostrově může prodloužit čas potřebný k závažnější opravě vozidla a tím znepříjemnit vaši dovolenou. Tyto půjčovny také obvykle mají drahý příplatek za snížení spoluúčasti, a proto v konečném důsledku nemusí být tak výhodné, jak se na první pohled zdají.


"...3 dny před odletem jsme zjistili informaci, kterou knižní průvodce neuvádí…..ne všechny autopůjčovny umožňují převoz vypůjčeného automobilu trajektem a naše společnost patřila mezi ně. Náš přesun na jižní ostrov byl ohrožen a vzhledem k tomu, že jsme měli pouze 18 pobytových dní, nemohli jsme ztrácet čas vymýšlením jiných variant. Na internetu jsme objevili záchranu…to jsme ještě nevěděli, že je to tak milá a zkušená znalkyně Nového Zélandu Vlaďka Kennett, která nám pak byla po celou dobu našeho pobytu perfektní a pohotovou poradkyní na telefonu a i osobní setkání s ní bylo velmi příjemné. Vlaďka nám pomohla upravit plán naší cesty a vychytat drobnosti, které člověk neznalý prostředí a podmínek nemůže ani tušit..." Eva Vejmělková, Praha


Minibus z autopůjčovny - Nový ZélandNabídka zajištění rezervace auta z autopůjčovny

Vybrat vhodné auto chce alespoň trochu zkušeností. Nabízíme několik časem prověřených autopůjčoven. Od zástupce té nejlepší kategorie renomovaných aotopůjčoven, až po ty nejlevnější. Speciálně některé kategorie aut je třeba včas rezervovat - sleepervany, minibusy, kombi, levná obytná auta, ale i terénní 4WD.

Máte-li zájem o rezervaci vozu, obraťte se na specialistu na Nový Zéland - cestovní kancelář True Travel Nový Zéland s.r.o, případně si vyberte auto z půjčovny na webu a vyplňte rezervační formulář

Kontakt: infotruetravel.cz


Rádi Vás informujeme i o dalších kritériích, která ani na webu nenajdete, například zdarma odvoz z letiště nebo ubytování, zvláštní kategorií jsou obytné vozy (karavany), které mají specifické podmínky atd.

Poslední aktualizace: 23.05.2014 01:38:23, shlédnuto: 12078 x
Líbil se vám článek ? Šiřte jej dále!
Chcete-li podpořit náš web, pak si u nás zakupte některou z nabízených služeb. Tak pomůžete zajistit, že budeme nadále předávat nezávislé info- rmace o Novém Zélandu, které poskytujeme od roku 2002.
Děkujeme za podporu.
Aoteaora na facebooku

  Copyright © www.aotearoa.cz 2003 - 2018

Tvorba internetových stránek Winternet s.r.o.