"Murder Weekend" - Vkend s vraždou

Nacházíte se v sekci: Vše o NZ » "Murder Weekend" - Vkend s vraždou

Na Novém Zélandě máte možnost zažít neuvěřitelné věci. Mezi ně bez nadsázky patří "Murder Weekend", neboli víkend s vraždou. Jde o společenskou akci během které je někdo zavražděn. V pátek večer se účastníci sejdou a seznámí se mezi sebou během večeře. Pak je volná zábava, lidi jdou často do blízkých hospůdek a diskoték. V sobotu ráno se všichni sejdou na snídani a po ní nasednou do autobusu na cestu kolem poloostrova Coromandel. Během zastávek si lidé mění místa k sezení aby se všichni blíže seznámili a hlavně aby utajení herci rozeseli případná podezření. Na oběd se stavuje v rybí restauraci ve Whitianga a odpoledne se jede kousek za město Coromandel kde se zastaví u poslední atrakce výletu, u malé lesní železnice Driving Creek. Místní nadšenec koupil v roce 1974 část zpustošeného kopce nad městem, celkem 22 hektarů a rozhodl se tam vybudovat hrnčířskou dílnu, malou železnici která měla původně jen zásobovat dílnu hrnčířskou hlínou a dřevem pro pece, a taky obnovit původní přirozený porost na kopci, hlavně vysázet nové stromy kauri. Ale jak koleje postupně vedly výš a výš do kopce, tak se rozhodl postavit osobní vagóny s náhonem na všechny kola, to aby zvládly prudké stoupání a nyní po pětadvaceti létech práce je úzkorozchodná železnice vedoucí na vrchol kopce s nádherným výhledem téměř hotova.
Po této projížďce se vrací po klikaté úzké silnici kolem pobřeží zpět do Thames. Tam po krátkém odpočinku všichni účastníci dostanou maškarní obleky a může se jít na večeři. A po ní často někde v blízkosti se stane vražda. Vypadá to neuvěřitelně věrně, přijede pravá policie, záchranka i hasiči (nevím proč, ale na NZ k vraždě prý běžně přijíždí i hasiči). "Zavražděná osoba" má třeba průstřel hlavy nebo podříznutý krk a díky práci výborné maskérky to vypadá nechutně věrně. A pak už následuje vyšetřování policie a na konci každý řekne svůj názor kdo a proč dotyčnou osobu zavraždil. Policejní inspektor vede vyšetřování báječně - až lidé smíchy brečí. A ti kdo uhodnou kdo a proč vraždil dostanou finanční odměnu, jinak částka určená na odměnu propadá na charitativní účely. (Scénář vraždy je pokaždé jiný a někteří se během let zúčastnili již několika vražedným víkendů a stále se jim to líbí).
A pak se zase vydáme bavit, třeba se ještě dojíme dary moře výtečně připravenými majitelkou restaurace a vyráží se za zábavou do okolních pubů?.

Poslední aktualizace: 04.11.2011 13:11:12, shlédnuto: 1969 x
Líbil se vám článek ? Šiřte jej dále!
Chcete-li podpořit náš web, pak si u nás zakupte některou z nabízených služeb. Tak pomůžete zajistit, že budeme nadále předávat nezávislé info- rmace o Novém Zélandu, které poskytujeme od roku 2002.
Děkujeme za podporu.
Aoteaora na facebooku

  Copyright © www.aotearoa.cz 2003 - 2018

Tvorba internetových stránek Winternet s.r.o.