Nacházíte se v sekci: Informace před odletem » Výběr banky

Otevření bankovního účtu

Kde si otevřít bankovní účet?

Pokud se chystáte trávit na NZ několik měsíců, určitě zvažte otevření bankovního účtu u jedné z novozélandských bank. Ti z vás, kteří se chystají zde i pracovat, tak je to nutností. Bez bankovního účtu nezískáte práci a krom toho a až si budete žádat o vrácení daní, tak nejjednodušší možnost je zaslání právě na váš bankovní účet.

Dnes jsou služby jednotlivých bank natolik vyrovnané a rozdíly tak nepatrné, že jedním z důležitých hledisek při rozhodování bude, kde se při svém pobytu na NZ budete pohybovat a zda tam daná banka má pobočku či bankomat. Doporučujeme se tedy podívat nejprve na webové stránky jednotlivých bank a zjistit místa jejich poboček (linky jsou uvedeny na konci článku).

Účet si bez větších problémů otevřete i se základní angličtinou. Mějte u sebe připravený pas (případě i víza), odpověď na jak dlouho na NZ jste a potvrzenou adresy bydliště (často stačí u potvrzení z hostelu ;)

K účtu automaticky získáváte platební kartu EFTPOS, se kterou můžete platit ve všech obchodech a vybírat peníze z bankomatu. EFTPOS karta vám vystaví na počkání nebo pošlou na danou adresu poštou. Nevýhodou je, že s ní nemůžete platit online. A tak je dobré si nechat vystavit debitní kartu, nejčastěji VISA.

POZOR! Na některých českých cestovatelských serverech naleznete výčet bank s jejich výhodami/nevýhodami. Ale tak jako u nás, tak i na NZ mění banky své produkty, upravují ceny za služby a pravidelně nabízejí nové balíčky. Z vlastních zkušeností víme, že právě díky častým změnám v produktech a službách jednotlivých bank jsou informace těchto serverů zastaralé (jako např. Kiwi Bank neotvírá účet cestovatelům - jak několik přátel z ČR, tak i kolega z Anglie a kolegyně z Franci si zde otevřeli účet bez problému - rok 2013). Jako ideální řešení tedy vidíme nalézt banku, která je nejblíže k místu, kde se budete pohybovat a nebát se jít zeptat na podmínky k otevření účtu. Pokud vám nebudou vyhovovat, zajít o banku dál a podmínky porovnat.

Mezi nejznámější banky patří ANZ, BNZ, Kiwi Bank, ASB, Westpac.


Kiwi Bank je součástí pošty a nabízí nejvyšší počet poboček ze všech bank. K lednu 2014 je na NZ více jak 280 poboček. Více o Kiwi Bank na jejich webových stránkách, kam se dostanete po kliknutí na logo vpravo.

Účet

Free Up

Now Account ($ 5 měsíční poplatek)

Now Account (platba za služby)

Bill Blaster

poplatek za vedení účtu

zdarma

5 NZD

zdarma

zdarma

vklady

zdarma

zdarma

zdarma

zdarma

výběr z bankomatu

zdarma

zdarma

0,70 NZD

zdarma

trvalé příkazy, platba účtů

zdarma

zdarma

0,35 NZD

zdarma

platba kartou EFTPOS

zdarma

zdarma

0,35 NZD

zdarma

Poplatek za výběr z jiného bankomatu 1 NZD za výběr.

Poplatek za výběr z bankomatu v zahraničí (mimo NZ) 6 NZD za výběr.

Poplatek za výběr z bankomatu v zahraničí (mimo NZ) 6 NZD za výběr.

Debit Card - 10 NZD za vystavení.

.

.

.

U banky ASB je asi nejvýhodnější si otevřít účet Streamline.

Základní informace o účtu níže:

Vedení účtu s posláním papírovou kopií výpisu z účtu - 3,50 NZD

Vedení účtu bez poslání papírové kopie výpisu z účtu - zdarma

Online transakce - zdarma

Transakce provedené personálem na pobočce - 3 NZD

Debit Card - 5 NZD za půl roku

.

.

.

ANZ je největší bankou na Novém Zélandu a v nedávné době se její součástí stala i The National Bank of New Zealand. Jako zástupce z běžných účtů jsme vybrali účet Go Account.

Účet Go Account

Vedení účtu - zdarma

Platba trvalého příkazu - zdarma

Poplatek za provedení převodu peněz na pobočce - 3 NZD

Platba EFTPOS - zdarma

.

.

.

.

Poslední aktualizace: 22.01.2014 20:50:23, shlédnuto: 5366 x
Líbil se vám článek ? Šiřte jej dále!
Chcete-li podpořit náš web, pak si u nás zakupte některou z nabízených služeb. Tak pomůžete zajistit, že budeme nadále předávat nezávislé info- rmace o Novém Zélandu, které poskytujeme od roku 2002.
Děkujeme za podporu.
Aoteaora na facebooku

  Copyright © www.aotearoa.cz 2003 - 2018

Tvorba internetových stránek Winternet s.r.o.