novyzeland@ckgo2.cz +420 228 224 382

To nej z Nového Zélandu

Pro každého něco

turistika

scenérie

město

Nový Zéland nabízí pro každého něco. Ať už se sem vydáte za vynikajícím vínem Savignon Blanc nebo zdolat Milford track, podnikout výlet za velrybami v Kaikoura či zažít tradiční maorskou přípravu pokrmu Hangi, nebude se Vám chtít odjet. Všehochuť Nového Zélandu a pohostinnost místních je vyhlášená. Těšte se, je opravdu co objevovat.

Veronika Cerhová
Garant destinace Nový Zéland

"Nový Zéland je dokonalá mozaika - jedinečné horské scenérie a fjordy, unikátní příroda, tradiční domorodá etnika i moderní kultura. Do této pohodové a bezpečné země se budete chtít vracet."

neváhejte se na nás obrátit
+420 228 224 382

Národní parky Nového Zélandu

Na Novém Zélandu je v současné době 14 národních parků, mezi nejznámější patří NP Tongariro, NP Abel Tasman, NP Nelson Lakes, NP Fiordland nebo Arthur's Pass a Aoraki/Mount Cook.

Každý z národních parků nabízí jiné zážitky, přírodu a scenérie.
Výborná síť informačních center, brožury a informace na internetu Vám předají potřebné údaje o přírodě, pomohou naplánovat vycházky a túry nebo najít vhodný kemp k nocování.

NÁŠ TIP

Národní park Tongariro v překladu znamená "unesen jižním větrem".Byl založen roku 1887 na ploše 800 km2. Je vůbec prvním národním parkem založeným na NZ.
Jedinečnost tohoto parku ocenilo i UNESCO.
Dnes jde o jedno z nejpopulárnějších míst celé země a ročně se sem podívá přes milion návštěvníků. Vydejte se na jednodenní túru Tongariro Crossing,do srdce NP Tongariro.

Maorská kultura na Novém Zélandu

Maorské výtvarné umění patří mezi nejcennější kulturní dědictví Nového Zélandu.
Používají se přírodní materiály - dřevo, kost, nefrit a jadeit (známé pod pojmy pounamu, greenstone a jade). Původní maorská obydlí a společenské domy, zvláště jejich vstupní část (nazývaná marae) bývají bohatě zdobeny vyřezávanými ornamenty.

NÁŠ TIP: Muzea se sbírkou maorských artefaktů najdete v Aucklandu, Christchurch a Wellingtonu. V hlavním městě sídlí "Národní muzeum"
Te Papa, které určitě stojí za prohlídku. Nebo se vydejte přímo do centra dění, do městečka Rotorua.

Plavba na mořském kajaku

Mořské pobřeží Nového Zélandu vybízí k prozkoumání z vodní hladiny. K tomu uzpůsobené mořské kajaky jsou velice stabilní a velké, často se do nich vejde výbava na několikadenní plavbu podél pobřeží. Vydejte se Kajakem po Národním parku Abel Tasman

Ragby na Novém Zélandu

Nový Zéland je bezesporu největším ragbyovým národem na světě a národní tým All Blacks je vskutku legendou této hry. Ragby patří na Novém Zélandu jednoznačně k nejpopulárnější společenské události napříč celou zemí.

Novozélandská vína

Novozélandská vína jsou vyhlášená. Pěstování vinné révy započali evropší přistěhovalci, kteří využili ideálních podmínek zdejšího podnebí v kombinaci s kvalitní půdou.
Nejstarší vinařství - Mission Estate Winery v Hawke´s Bay bylo založeno již v roce 1851.
Novozélandskou (a potažmo i australskou) specialitou je tzv. BYO (Bring your own), což dovoluje si do restaurací přinést vlastní víno.
Na rozdíl od evropských vinných sklípků, na Novém Zélandu mají vinařství obvykle svou hlavní budovu, ve které probíhají degustace. Součástí areálu je i výrobna a samotné vinice. Vše můžete po dohodě navštívit za doprovodu a detailního výkladu místního vinaře.
Nejznámější oblasti jsou Marlborough a okolí města Blenhaim, zátoka Hawke´s Bay a centrální Otago.

Jeskyně a světélkující larvy

Představte si, jako byste měli nad sebou Mléčnou dráhu. Tisíce světélkujících larev nad Vašimi hlavami. To Vás čeká v jeskyních Waitomo na Severním ostrově nebo v jeskyních v Te Anau na Jižním ostrově.
Ať už se vydáte kamkoli, čeká Vás opravdu nevšední zážitek. Světélka jsou ve skutečnosti lepkavá vlákna larev, na která lapají hmyz. Čím více svítí, tím větší mají hlad.
Rezervujte si prohlídku s průvodcem včas a ušetříte peníze.

Železníce TranzAlpin

Scénická jízda vlakem patří k nezapomenutelným zážitkům.
Železnice spojuje východní pobřeží. Cesta začíná v Christchurch a končí na pobřeží Tasmanova moře v Greymouth.
Vlak překonává řadu tunelů a viaduktů, vlní se mezi horskými hřbety pohoří a projíždí udolím známého Arthurova pasu.
Cesta je dlouhá asi 5 hodin a věřte — nudit se opravdu nebudete.

Milford Sound

Nejkrásnější a zároveň nejdeštivější fjord na světě. Milford Sound má stoustu "nej", nikdy se neokouká a každý den je zde úplně jiný.
Ať už máte den s modrou oblohou a sluncem nad hlavou nebo mlhavo a deštivo s tisíci vodopády padajícími ze strmých stěn okolních skal, budete nadšeni.
Společnost Vám budou dělat místní delfíni nebo lachtani, vyhřívající se na kamenech.
Vydejte se s námi za krásami fjordu Milford na lodi nebo na kajaku.

 
hledej