Ceny a náklady na Novém Zélandu

Ceny a náklady na dovolenou na Novém Zélandu

Nový Zéland je rájem pro baťůžkáře a individuální cestovatele i přes to, že ceny a náklady na cestování jsou zde daleko výšší než v Evropě, potažmo v Čechách.

Jestli se řádně nepřipravíte, budete nepříjemně překvapěni.

  • Výhody cestování autem nebo karavem
  • Do hotelu nebo pod stan
  • Běžné náklady na provoz během cesty
Nový Zéland - ceny a náklady
Martin Slíva
Garant destinace Nový Zéland

"Patřím na Novém Zélandu mezi živoucí inventář. Spolu s menší armádou hobitů Vám radíme už 17 let."

neváhejte se na nás obrátit
+420 228 224 382
Nový Zéland - ceny a náklady

Co Nový Zéland nabídne

Pokud si chcete užít luxusní prázdniny, počítejte s vysokými náklady.

Pokud Vám však stačí objevovat krásy Nové Zélandu a neváháte kvůli tomu slevit z některých svých standardů, dá se tu cestovat poměrně levně, a že Nový Zéland za cestování opravdu stojí.

Najdete zde takřka vše.

Národní parky, ledovce, fjordy, sopky, písečné duny, termální prameny i ty nejkrásnější pláže, jaké jste kdy viděli. Uvidíte lachtany, tučňáky, a když budete mít štěstí, tak třeba i proslulého kiwiho!

Průvodce ZDARMA

Chystáte se na Nový Zéland? Stáhněte si našeho Velkého průvodce po Novém Zélandu ZDARMA!
Dozvíte se, kam se vydat, co ochutnat, skrytá místa bez turistů a mnoho dalšího. Ke stažení ZDE.

Nový Zéland - ceny a náklady

Ceny jídla na Novém Zélandu

Za potraviny v supermarketu tu obecně necháte o něco více než v Praze. Překvapivě drahé je především ovoce a zelenina, kdy salátová okurka mimo sezónu stojí i 7 NZD (kurz k září 2019 1 CZK = 15 NZD) a naopak třeba lahodný 500 g hovězí rumpsteak seženete do 10 NZD.

Jednou z nejdražších položek je pak alkohol a tabák. Za 50 g zde necháte více než 50 NZD.

Nejvýhodnější je nakupovat v Pak´n Save, další dobrou volbou pak může být i Countdown nebo New World. My jsme ve dvou týdně za jídlo v supermarketu utratili průměrně 100 – 150 NZD, ale soustředili jsme se na různé akce a na levnější položky.

Drahé je jíst v restauracích, kde za večeři pro dva utratíte i 100 NZD.

Výhodnější bývají speciální denní nabídky zejména ve fast foodech. Fish and chips tak seženete i pod 10 NZD.

Neuvěřitelně levné a chutné je ve městěch sushi, kdy si můžete vybrat z pultu plného různých druhů a ceny za kus jsou většinou pod dolar, záleží na tom, jaké sushi si vyberete.

Nový Zéland - ceny a náklady

Ceny pronájmu karavanů na Novém Zélandu

Cenově nejvýhodnější je pronajmout si na Novém Zélandu obytné vozidlo, bohatě stačí i dodávka a s ní procestovat oba ostrovy a rovnou v ní přespávat a také využít k vaření. Ceny pronájmu na den se pohybují různě, záleží také na tom, jaký typ vozidla si zapůjčíte.

My jsme nejlevnější možnou dodávku sehnali za 40 NZD na den. Měla sice najeto více než 500 000 km, ale neměli jsme s ní nejmenší problém. Čím novější vozidlo, čím lépe zařízené, tím je pak samozřejmě dražší. Pokud si půjčíte self-contained vozidlo, můžete na určitých místech se svým vozem přespat zdarma, což je možné i s vozidlem, které není self-contained, ale těch míst je mnohem méně.

Pokud neseženete místo, kde můžete přespat zdarma, máte na výběr ze spousty kempů. Ty nejzákladnější vyjdou na 8 NZD na osobu, ale nic zde nemáte, pouze suché záchody, případně tekoucí vodu.

Pokud si zvolíte dražší kempy, cena se vyšplhá i ke 30 NZD na osobu a více, ale dostanete zde veškerý komfort. Teplé sprchy, vybavenou kuchyň, splachovací WC i elektřinu.

Pokud pro Vás spaní v autě není, za hotely i hostely si připlatíte. Za pokoj pro dva na noc průměrně zaplatíte 100 NZD a více. Dobrým řešením v tomto případě je i Airbnb, které je na Novém Zélandu hojně rozšířené.

NÁŠ TIP

Nabízíme nepřeberné množství aktivit u ověřených poskytovatelů.
Zjistěte více - Nový Zéland aktivity

Náš měsíční rozpočet

Uvedu příklad našeho měsíčního rozpočtu pro dva, který jsme se však snažili držet v té nejnižší možné cenové kategorii.

  • Jídlo ze supermarketu: 600 NZD
  • Jídlo v restauraci: 200 NZD
  • Pivo ze supermarketu: 120 NZD
  • Ubytování v kempu: 120 NZD (většinou jsme využívali místa zdarma)
  • Doprava/Benzín: 480 NZD/měsíc
  • Mobilní tarif: 70 NZD/měsíc
  • Zážiky: 500 NZD/ měsíce (spíše jsme si užívali neplacených zážiků)

Což v základu činí cca 2 100 NZD. K tomu je nutné přičíst náklady za půjčení vozidla, trajekt mezi ostrovy, jehož cena se odvíjí i od toho, zda s sebou budete mít auto a jaké, cestovní pojištění a letenky, takže suma sumárum se částka může vyšplhat na 70 000 Kč a více na osobu a pak se zvyšuje podle toho, co chcete dělat a jaké máte nároky.

Nový Zéland - ceny a náklady

Ceny letenek na Nový Zéland

Letenky se vyplatí pořizovat s dostatečným časovým předstihem, ideálně již několik měsíců dopředu.
Ceny letenek se samozřejmě odvíjí od spousty faktorů, ale průměrně počítejte s cenou za zpáteční letenku cca 18 000 – 23 000 Kč.

Nový Zéland - ceny a náklady

NÁŠ TIP

Jste nadšenci do Pána prstenů? Vydejte se na zájezd na Nový Zéland, například po stopách Pána prstenů a zažijte neuvěřitelné tři týdny na Novém Zélandu.

Nový Zéland - ceny a náklady

Ceny turistických atrakcí na Novém Zélandu

Na internetu najdete spoustu turistických atrakcí a adrenalinových zážitků za zvýhodněné ceny. Atrakce často nabízejí slevy právě v případě, kdy si lístky zakoupíte dopředu a online (na některé dny jsou speciální slvey).

Cena letů, plaveb za velrybami či plavání s delfíny se pohybuje většinou okolo 140 NZD. Rafting nebo skydiving bývají ještě dražší.

Další výraznou položkou v rozpočtu jsou ceny takzvaných Great Walks, kdy například Milford Sound Track v sezóně výjde i na 500 NZD na osobu (často je však beznadějně vyprodán již sezónu předem).

Nový Zéland - ceny a náklady

NÁŠ TIP

Přemýšlíte o obytném voze? Nabídneme Vám ho za lepší ceny než půjčovna!
Pronájem obytných vozů Nový Zéland!

Pokud jste raději pro auto, ani tady nezahálíme!
Půjčení auta Nový Zéland

K pronájmu obytných vozů i osobních aut nabízíme Balíček výhod od Go2 ZDARMA.

 
AKTUÁLNĚ