Nový Zéland bez cestovky

Vydejte se na Nový Zéland na vlastní pěst

Nový Zéland patří mezi nejkrásnější, ale zároveň nejdražší země světa. Pokud nechcete využít služeb cestovních agentur či kanceláří, vyražte na Nový Zéland na vlastní pěst a naplánujte si dovolenou dle vlastních finančních možností a představ.

  • Půjčte si auto za dolar na 1 den.
  • Ušetřete za ubytování.
  • Užijte si adrenalinové atrakce se slevou až 75%.

S námi se dozvíte, jak na to!

Nový Zéland bez cestovky
Martin Slíva
Garant destinace Nový Zéland

"Patřím na Novém Zélandu mezi živoucí inventář. Spolu s menší armádou hobitů Vám radíme už 17 let."

neváhejte se na nás obrátit
+420 228 224 382
Nový Zéland bez cestovky auto

TIP: Půjčení auta za dolar

Půjčovny aut často potřebují přemístit své vozy do míst, kde je po nich větší poptávka. Aby minimalizovaly náklady, nabízejí půjčení auta od 1 NZD za den a plnou nádrž, když jim auto převezete z bodu A do bodu B.

Podle vzdálenosti jednotlivých míst pak určí maximální počet dní, po které je možné auto takto využívat. Mnohdy přitom můžete doplatit za prodloužení výpůjčky. U přesunů mezi ostrovy často nabízejí i lístek na trajekt pro přemisťované auto zdarma. Skvělé hodnocení má například TransferCar či Immova.

Nový Zéland bez cestovky auto

Ubytování na Novém Zélandu

Pokud si půjčíte self-contained vozidlo, můžete s ním během své cesty na Novém Zélandu na vlastní pěst na určitých místech přespat zdarma, což je možné i s vozidlem, které není self-contained, ale těch míst je mnohem méně. V případě, že neseženete místo, kde můžete přespat zdarma, máte na výběr ze spousty kempů.

Ty nejzákladnější vyjdou na 8 NZD na osobu, ale nic zde nemáte, pouze suché záchody, případně tekoucí vodu. Pokud si zvolíte dražší kempy, cena se vyšplhá i ke 30 NZD na osobu a více, ale dostanete zde veškerý komfort. Teplé sprchy, vybavenou kuchyň, splachovací WC i elektřinu. Pokud pro Vás spaní v autě není, za hotely i hostely si připlatíte. Za pokoj pro dva na noc průměrně zaplatíte 100 NZD a více.

Dobrým řešením v tomto případě je i Airbnb, které je na Novém Zélandu hojně rozšířené.

Víza a potřebné cestovní doklady na Nový Zéland

Občané ČR jsou povinni při cestě na Nový Zéland mít cestovní pas, který je platný min. 6 měsíců po návratu do České republiky. Co se týče dětí, každé cestující dítě musí mít při cestě na Nový Zéland svůj vlastní cestovní pas.

Držitelé platného cestovního pasu mohou cestovat na Nový Zéland max. na dobu 3 měsíců bez nutnosti žádat o vízum.

Od 1. října 2019 však turisté vstupující na Nový Zéland budou muset před svou cestou požádat o NzeTA a to buď přes mobilní aplikaci za 9 NZD nebo na stránkách imigračního úřadu za 12 NZD. Ke stejnému datu se také zavádí turistický poplatek jako příspěvek k rozvoji turistické infrastruktury v hodnotě 35 NZD na osobu.

Nový Zéland bez cestovky pes a kočka

House-sitting – ušetřete za ubytování

Pokud se na Nový Zéland vydáváte na vlastní pěst a máte dostatek času, podívejte se na možnost housesittingu. Housesitting je vlastně hlídání domu po dobu, co jsou majitelé pryč.

Na webu kiwihousesitters.co.nz najdete spoustu novozélanďanů, kteří se chystají na dovolenou nebo kamkoli jinam a potřebují někoho, kdo by se jim postaral o dům a domácí mazlíčky. Nejčastěji se bude jednat o psy či kočky, já se takto starala o 70 ptáků. Abyste mohli kontaktovat majitele, musíte se zaregistrovat. Roční členství stojí 84 NZD.

Nový Zéland bez cestovky adrenalin

Slevy na turistické atrakce Nového Zélandu

Nový Zéland je ráj pro milovníky adrenalinu a byla by škodu tu být na vlastní pěst a nezvykoušet některou z místních atrakcí. Jelikož nepatří mezi ty nejlevnější záležitosti, využijte některý ze slevových portálů jako například GrabOne nebo Groupon, které jsou takovou novozélandskou obdobou našeho Slevomat.

Řadu atrakcí můžete nakoupit s výraznou slevou na serveru bookme.co.nz, kde slevy dosahují až 75% a Vy si tak můžete užít skydiving, rafting nebo třeba bungee jumping, aniž by to výrazněji zasáhlo Vaši peněženku.

Nový Zéland bez cestovky pronájem auta

Jak cestovat po Novém Zélandu na vlastní pěst

Pokud se Vám varianta půjčení vozu za dolar nezdá být tou nejlepší, doporučuji si půjčit vůz v půjčovně, případně pokud jedete déle než na měsíc, vůz si koupit a na konci pobytu prodat. Ušetříte tak spoustu peněz.

  • Půjčení vozu

Půjčení obytné dodávky, auta nebo karavanu je nejoblíbenějším způsobem, jak procestovat Nový Zéland na vlastní pěst a půjčoven tu najdete opravdu mnoho. Ceny se liší podle typu vozidla, zda se jedná o self-contained vozidlo či ne, podle výbavy a samozřejmě počtu najetých kilometrů a stáří. Většinou platí, že čím delší doba, na kterou si auto půjčujete, tím lepší cena může být. Cena je také výrazně vyšší, pokud přijedete v sezónu.

Podívejte se na naši nabídku obytných vozů i osobních vozidel:

K pronájmu vám nabídneme mnoho zdarma! - Balíček výhod od Go2 zdarma

Nový Zéland bez cestovky koupě auta

Nákup a prodej vozu

Pokud se na Novém Zélandu chystáte strávit delší dobu, bude pro Vás výhodnější si vůz koupit.

Možností máte několik: koupit si vůz od dealera, který jako bonus nabízí záruku, od jiného cestovatele, který právě odlétá či od místních. Každou neděli se v Aucklandu koná velký bazar, takzvaný Car Fair. Zde si můžete auto prohlédnout, vyzkoušet a třeba i rovnou koupit. Také se můžete přidat některé z mnoho novozélandských FB skupin, kam lidé dávají svoje inzeráty s prodejem vozů. Ceny jsou mnohem vyšší na začátku turistické sezóny (listopad – prosinec) než na konci sezóny (březen).

NÁŠ TIP

Zařiďte si u čerpacích stanic BP a Caltex kartu AA Smartfuel, která Vám umožní získávat slevu na benzínu.

Víte, že...

Na Novém Zélandu najdete všude možně ve městech, v parcích i na plážích k dispozici grily a to většinou zdarma.

Další užitečné rady na Novém Zélandu.

Nový Zéland bez cestovky treky

Great Walks Nového Zélandu

Nový Zéland je známý pro své několikadenní treky, tzv. Great Walks, kterých tu najdete celkem 10. Tři na Severním ostrově a 7 na Jižním ostrově.

Jelikož se těší obrovské oblibě, je nutná rezervace chat či kempů a to minimálně půl roku dopředu, pokud se chystáte vyrazit na Nový Zéland na vlastní pěst v letní sezóně.
Mimo hlavní sezónu rezervace nejsou třeba a ceny jsou několikanásobně nižší.

Více o horských přechodech na Novém Zélandu.

Nový Zéland bez cestovky hot pools

Doporučujeme...

Jelikož se Nový Zéland nachází na rozhraní tektonických desek, najdete zde spoustu teplých přírodních lázních, tzv. hot pools.
Na webu "NZHotPools" najdete přehled snad všech Hot Poos napříč zemí a to i včetně těch zdarma.

Nový Zéland bez cestovky milford sound

Příprava itineráře na Nový Zéland

Tato úžasná země nabízí spoustu nádherných míst a je jen na Vás, která z nich se rozhodnete během své dovolené na Novém Zélandu na vlastní pěst navštívit. Důležité je také zvážit, který z ostrovů se rozhodnete navštívit, případně jestli zvolíte ostrovy oba. Pokud máte na Nový Zéland 2-3 týdny, pak bývá oblíbenější spíše Jižní ostrov. Pokud však máte více času, doporučuji zajet se podívat i na krásy Severního ostrova. I ten toho má totiž spoustu co nabídnout.

Mezi ta nejlepší místa patří:

  • Národní park Tongariro - místo natáčení Pána Prstenů - hora Osudu.
  • Rotorua - geotermální pole, tryskající gejzíry a bahenní sopky. Rotorua je také centrem maorské kultury.
  • Queenstown - město s vynikajícími restauracemi, nejlepšími novozélandskými bary a adrenalinovými aktivitami
  • Auckland - největší město Nového Zélandu skrývající divoké pláže a spoutu plachetnic
  • Milford Sound - osmý div světa. Fjordy s tisícimetrovými stěnami porostlými vegetací a za deště pokrytými vodopády.
  • Jižní Alpy - 500 km dlouhé pohoří, skrývající nejvyšší horu Nového Zélandu - Mt Cook/Aoraki

 

Nechte se inspirovat jedním z našich doporučených itinerářů - To nejlepší z Nového Zélandu.

Kdy vyrazit na Nový Zéland

Nový Zéland je populární destinace v období naší zimy, kdy je na Novém Zélandu léto. Hlavní turistická sezóna trvá od října do dubna. Teplotní rozdíly nejsou příliš velké, počasí je proměnné. Průměrná teplota v létě se pohybuje okolo 28°C a v zimě spadá pod 15°C. Můžete-li si vybrat, doporučujeme návštívit Nový Zéland na vlastní pěst na konci turistické sezóny - březnu/dubnu.

Více o počasí na Novém Zélandu.

Nový Zéland bez cestovky interislander

Trajekt mezi ostrovy Nového Zélandu

Na trase mezi ostrovy (Wellington – Picton) operují 2 hlavní společnosti – Interislander a Bluebridge. Denně z každého přístavu vyrazí zhruba 5 trajektů a cesta trvá v závislosti na počasí kolem 3 a půl hodiny. Ceny se liší podle času odjezdu a také podle vozu.

Často také najdete na internetu nějaký promo kód se slevou, což každý během své cesty na Novém Zélandu na vlastní pěst jistě uvítá. Dospělý bez auta platí cca 55 – 75 NZD, vozidlo včetně řidiče vychází na 170 – 250 NZD.

Nový Zéland bez cestovky jídlo

Stravování na Novém Zélandu

Za potraviny v supermarketu tu obecně necháte o něco více než v Praze. Překvapivě drahé je především ovoce a zelenina, kdy salátová okurka mimo sezónu stojí i 7 NZD a naopak třeba lahodný 500 g hovězí rumpsteak seženete do 10 NZD. Nejvýhodnější je nakupovat v Pak´n Save, další dobrou volbou pak může být i Countdown nebo New World.

Drahé je jíst v restauracích, kde za večeři pro dva utratíte i 100 NZD. Výhodnější bývají speciální denní nabídky zejména ve fast foodech. Fish and chips tak seženete i pod 10 NZD.

Neuvěřitelně levné a chutné je ve městech sushi, kdy si můžete vybrat z pultu plného různých druhů a ceny za kus jsou většinou pod dolar, záleží na tom, jaké sushi si vyberete.

 
AKTUÁLNĚ