Dovolená Nový Zéland

Objevte to nejlepší z Nového Zélandu

Nový Zéland nabízí rozmanitou krajinu - jako by si vybral z každého kousku světa něco. Vaše dovolená na Novém Zélandu může mít mnoho podob. Přinášíme Vám několik tipů kam se podívat, a jak cestovat.

 • Vyrazte na treky do Jižních Alp.
 • Objevte sopky, ledovce a geotermální pole.
 • Vydejte se po stopách Pána Prstenů.
 • Vypujčte si capervan a projeďte Nový Zéland křížem krážem.
 • Objevte unikátní faunu a flóru.
Martin Slíva
Garant destinace Nový Zéland

"Patřím na Novém Zélandu mezi živoucí inventář. Spolu s menší armádou hobitů Vám radíme už 17 let."

neváhejte se na nás obrátit
+420 228 224 382
Kdy jet na Nový Zéland

Kdy vyrazit na dovolenou na Nový Zéland

Ideální doba pro návštěvu Nového Zélandu je od novozélandského jara do podzimu, resp. od října do května. Nejteplejším obdobím je prosinec až únor. V prosinci a lednu však mají místní letní, tedy vánoční prázdniny a současně na Nový Zéland míří turisté z celého světa.

Národní park Tongariro

V národním parku Tongariro se můžete projít mezi sopkami v místech natáčení Pána Prstenů nebo navštívit mnoho různých aktivit:

 • hora Ngauruhoe, která ztvárnila horu Osudu
 • nejvyšší hora Severního ostrova - Sopka Ruapehu
 • v zimním období se na lávových kamenech lyžuje - lyžařská střediska Whakapapa a Turoa
 • rafting na řece Tongariro obklopené pralesem
 • Torgariro Crossing - nejkrásnější jednodenní túra

Rotorua

Maoři, z kterých při bojovém tanci haka jde strach. Rotura a okolí jsou plné maorské historie a příběhů. Stopy geotermální energie se najdou na každém rohu - pára stoupá z děr, je cítit všudypřítomný zápach síry. Geotermální pole Whakarewarewa / Te Puia s jedinými permanentně tryskajícími gejzíry, bahenní sopky, fumaroly. Učiliště maorských řemesel - poznejte umění řezbářských mistrů. V rámci našich zájezdů pro Vás máme seznámení s maorskou kulturou připravené.

Skryté pláže

Pláže na konci světa

Užijte si romantické pláže bez davů turistů! Nádherné pláže se zlatým či bílým pískem a průzračnou vodou najdete v mnoha lokalitách: ať jste na Severním ostrově - poloostrov Coromandel, nebo na Jižním ostrově v Národním parku Abel Tasman či oblasti Catlins. Můžete mít pláž jen pro sebe, i taková místa se dají najít!

Dovolená na Novém Zélandu po vlastní ose

Rádi cestujete sami? Nabízíme pečlivě připravené programy - noty, podle kterých můžete cestovat sami a efektivně si užít dovolenou na Novém Zélandu.

Kiwi

Zvířata, která jen tak neuvidíte

Delfíni, lachtani, velryby, tučňáci, albatrosi - ty můžete vcelku snadno vidět. Kiwi je nejznámější zástupce původní fauny. Seznamte se s unikátními endemity, např. tuatara je žijící zkamenělina a současník dinosaurů. Víme, kam se podívat, sami můžete zkusit štěstí nebo si vybrat některé průvodcované výlety. U našich zájezdů nabízíme fakultativně také pozorování velryb, tučňáků, spatříte lachtany a další druhy fauny. K vybraným zájezdům lze přidat den a můžete se vydat do Kaikoura na pozorování velryb nebo si zaplavat s delfíny. Vaše dovolená na Novém Zélandu tak nabere jiných rozměrů.

TOP místa pro Vaši dovolenou

Národní park Torgariro - místo natáčení Pána Prstenů - hora Osudu.
Rotorua - geotermální pole, tryskající gejzíry a bahenní sopky. Rotorua je také útočištěm maorské kultury.
Queenstown - město s vynikajícími restauracemi, nejlepšími novozélandskými bary a adrenalinovými aktivitami
Auckland - největší město Nového Zélandu skrývající divoké pláže a spoutu plachetnic Milford Sound - osmý div světa Fjordy s tisícimetrovými stěnami porostlými bujnou vegetací.
Jižní Alpy - 500 km dlouhé pohoří, skrývající nejvyšší horu Nového Zélandu - Mt. Cook

Pán Prstenů

Pán prstenů

Vydejte se po stopách hrdinů filmových trilogií Hobit a Pán prstenů, které na Novém Zélandu natočil režisér Peter Jackson.
Prožijte na vlastní kůži dobrodružství Froda Pytlíka, Gandalfa nebo Aragorna. Poznejte Nový Zéland jako bájnou Středozemi - domov hobitů, elfů, trpaslíků a dalších národů z pera spisovatele J.R.R. Tolkiena. Připijte si s hobity v Hobitíně, vstupte do obávaného Mordoru, projděte se pod Horou Osudu a mnoho dalšího.
Filmové lokace jsme osobně navštívili a rádi Vám poradíme.

Milford Sounds

Milford Sound

Milford Sound - osmý div světa. Nikde jinde nenajdete fjordy s tisícimetrovými stěnami porostlými bujnou vegetací. Zde se matka příroda opravdu vyřádila. Za deště se zde objeví tisíce vodopádů, každý moment tady má své kouzlo.

Cesta je cíl - scénická silnice Milford Road vybízí k mnoha foto-zastávkám, vycházkám a túrám. Nejkrásnější trek světa je Milford Track. Plavte se při Vaší dovolené na Novém Zélandu po fjordu Milford Sound lodí nebo na kajaku. Navštívit můžete také odlehlejší a lidmi téměř nedotčený fjord Doubtful Sound.

NÁŠ TIP

PLAVBA PO MILFORD SOUND ZDARMA Půjčení auta nebo karavanu na Nové Zélandu a plavba po Milford Sound zdarma - naše exkluzivní nabídka. REZERVUJTE SI OSOBNÍ AUTO nebo OBYTNÝ VŮZ a plavte se po Milford Sound.

Jižní alpy

Jižní Alpy, Mt Cook

Přes 500km dlouhé pohoří táhnoucí se podél Západního pobřeží Jižního ostrova. Unikátní pralesy - na světě nejlepší ukázka jak vypadala prehistorická příroda prakontinentu Gondwana. Sir Edmund Hillary trénoval výstup na Mt Everest právě v oblasti Národního parku Mt Cook. Čeká na Vás divoké pobřeží, krátké vycházky, několikadenní túry či lety vrtulníkem. Víte, že film Vertical Limit, jehož děj je položen do Himalájí, se ve skutečnosti natáčel v oblasti NP Mt Cook? Poznávací zájezdy na Nový Zéland Vás zavedou do pralesa a k ledovcům Jižních Alp.

Adrenalinové zážitky

Dobrodružné a adrenalinové zážitky

Nový Zéland je Mekka dobrodružných aktivit a outdoorových sportů. Zde vznikl bungee jumping, zorbing, na koni se vydáte do hor nebo na pláži, seskočíte padákem. Vodní sporty: rafting, canyoning, na kajaku objevíte nepřístupná zákoutí ramen fjordů a zálivů, v kaňonu rychlé jetboaty chirurgickou přesností manévrují proti peřejím podél skal.
Plavba v tryskovém člunu (jetboat) je fakultativně součástí poznávacích zájezdů na Nový Zéland, případně si přejete bungee jumping nebo seskok padákem?

Průvodce ZDARMA

Chystáte se na Nový Zéland? Stáhněte si našeho Velkého průvodce po Novém Zélandu ZDARMA!
Dozvíte se, kam se vydat, co ochutnat, skrytá místa bez turistů a mnoho dalšího. Ke stažení ZDE.

Jak má být dovolená na Novém Zélandu dlouhá?

Je dovolená na Novém Zélandu již ve Vašem kalendáři a ještě stále nevíte, co vše můžete rozumně stihnout - shlédnout za dané období? Zde jsme pro Vás připravili orientační přehled.

1 týden

 • Pouze vybraná místa z Jižního nebo Severního ostrova.

2 týdny

 • Návštěva jednoho z ostrovů - Jižního nebo Severního.
 • Návštěva vybraných míst obou ostrovů - vnitrostátní přelet je obvykle nutností.
 • Procestování obou ostrovů po vlastní ose autem je na hraně možností, jste-li zvyklí řídit auto dlouhé hodiny, pak proč ne.
 • Zájezd s průvodcem ukáže výběr z nejzajímavějších míst Nového Zélandu, díky zkušenému průvodci se stihne mnoho za relativně krátký čas.

3 týdny

 • Návštěva obou ostrovů, ideálně v poměru 2 týdny na Jižním a 1 týden na Severním ostrově.
 • Návštěva Jižního ostrova spojená s několikadenní horskou túrou.

4 týdny

 • Ideální doba pro procestování "celého" Nového Zélandu od severu k jihu nebo naopak.
 • Návštěva obou ostrovů spojená s několikadenní horskou túrou

5 týdnů a více

 • Návštěva obou ostrovů, dostatek času si vychutnat jednotlivá místa, možnost více než jedné túry - zde již záleží na konkrétních preferencích.
 • V klidu poznáte unikátní lokality, na které byste jinak neměli čas.

Výše uvedené berte jako orientační časy, samozřejmě lze připravit zkrácené a přesto poměrně rozumné programy. Záleží také na Vašich zájmech - co preferujete vidět, zažít, vyzkoušet... Jen mějte na paměti, že Nový Zéland je o klidu a vychutnat si ho znamená nespěchat. Dovolenou na Novém Zélandu lze spojit s návštěvou Austrálie, Fidži nebo dalších polynéských ostrovů.

Dovolená na Novém Zélandu s průvodcem

Ukážeme Vám naše skrytá zákoutí, zprostředkujeme informace “zevnitř”, ke kterým se běžný turista nedostane, Nový Zéland je našim domovem. Využijte výhod místního českého průvodce, přitom si užijte dovolenou na Novém Zélandu bez kompromisů. Naší specializací jsou zájezdy šité na míru!

Auto, obytný vůz a motorka z půjčovny

Máte dostatek času, chcete svobodu? Půjčte si osobní auto, karavan nebo motorku a projeďte Nový Zéland křížem krážem. Víme, jak na to! Sami jsme ujeli statisíce kilometrů, navštívili všechny novozélandské končiny. Můžeme proto fundovaně poradit a optimalizovat Vaše cestovatelské plány. Připravili jsme itineráře pro cestování po vlastní ose, jak pro osobní, tak pro obytné vozy nebo motocykly.

 • Největší výběr půjčoven aut, obytných vozů a motorek
 • Nejlepší ceny
 • Při půjčení vozu plavba po Milford Sound zdarma
 • Optimalizace vašich plánů zkušenými experty na cestování
 • Český kontakt na Novém Zélandu
 
AKTUÁLNĚ