Zálivy Marlborough Sounds

Tisíce zátok a zálivů

turistika

scenérie

Zálivy kam až oko dohlédne. Tak vypadá severovýchodní cíp Jižního ostrova, bludiště plné mořských zátok a pláží, to je Marlborough Sounds. Vody jsou plné farem na pěstování mušlí, na které se můžete zajet podívat. Je to zároveň ideální místo na nezapomenutelné plavby lodí, sledování delfínů, rybaření, potápění a provozování jiných vodních sportů.

Přes Cookův průliv se lze dostat vyhlídkovou plavbou trajektem InterIslander nebo rychleji letadlem.

Martin Slíva
Garant destinace Nový Zéland

"Patřím na Novém Zélandu mezi živoucí inventář. Spolu s menší armádou hobitů Vám radíme už 17 let."

neváhejte se na nás obrátit
+420 228 224 382

Scénická plavba trajektem

Ze Severního ostrova na Jižní se můžete dostat plavbou skrze Cookův průliv. Trajekt Interislander vyráží z přístavu Wellington na Severním ostrově do Pictonu na Jižním ostrově.
Scénická plavba trvá cca 3,5 hodiny, během které můžete spatřit skákající delfíny nebo i velryby. Jakmile se přiblížíte k pevnině Jižního ostrova, naskytne se Vám jedinečná podívaná na krajinu Marlborough Sound. Různě velké ostrůvky a strmé kopce zbarvené typickou novozélandskou zelení.
Navíc se po cestě můžete osvěžit místním pivem nebo si dopřát sklenku vína přímo na trajektu.

Díky úžasné novozélandské přírodě se nejedná o pouhou přepravu z bodu A do bodu B, ale o skvělou možnost, jak poznat novozélandskou krajinu z úplně jiného úhlu.

Přístavní městečko Picton

Picton je vstupní branou na Jižní ostrov a výchozím bodem pro průzkum úchvatné oblasti Marlborough Sounds.
V zimě je městečko ospalé a tempo zde pomalé, ovšem s příchodem léta to tu žije.
V několika posledních letech toto malé městečko rozkvetlo a nabízí spoustu různých aktivit po okolí. Můžete odsud například vyrazit na procházku po známé Queen Charlotte Track či jiných upravených stezkách.
Pokud chcete prozkoumat spíše podvodní svět, jste tu správně. Lodě odsud vyplouvají na potápěčské výpravy, za rybolovem nebo na výlety po vodních farmách na mušle.

Farmy na pěstování mušlí

V 60. letech minulého století bylo zjištěno, že vody v Marlborough Sounds jsou mimo jiné ideální pro pěstování mušlí, konkrétně slávek zelenoústých. Jedná se o endemický druh Nového Zélandu.
Slávky vyrůstají na „lanovém systému“, který Zélanďané okoukali v Japonsku a uzpůsobili novozélandským podmínkám. Mušle jsou připraveny ke sběru po 15 – 18 měsících, kdy dorůstají velikosti okolo 10 cm. A chutnají skvěle.

Túra Queen Charlotte Track

Jde o jednu z klasických středně náročných novozélandských tras, která je dlouhá 70 km a během 3-4 dnů Vás provede nádhernou přírodou oblasti Marlborough s dechberoucími výhledy na moře.
Cesta vede přes soukromé pozemky, tudíž místy přístup závisí na spolupráci s majiteli. Trasu lze projít po částech a zároveň využívat místní vodní taxi, popřípadě lze zkombinovat chůzi s jízdou na kajaku nebo horském kole.
Pokud se chystáte na vícedenní túru, určitě Vás potěší fakt, že podél trasy je rozeseta celá řada ubytování a svá zavazadla si do nich můžete nechat dovézt lodí.

Na moře s kajakem

Jednou z nejmalebnějších tras na Novém Zélandu je Abel Tasman Coast Track dlouhá 60 km, která se vine podél třpytící hladiny moře, písečných pláží a pobřežního lesa.
Tuto trasu prozkoumá ročně tisíce nadšených pěších turistů a kajakářů. Plavba kajakem po klidných modrých hladinách, a to nejen v Abel Tasman, s výhledy na pobřeží je skvělý zážitek. Navíc se dá zkombinovat i s jinými aktivitami, například právě s pěší túrou nebo s jízdou na kole. Mořské kajaky jsou stabilní a bezpečné a určitě stojí za vyzkoušení.

Vyzkoušejte jízdu na kajaku nebo na plachetnici podél pobřeží NP Abel Tasman.

Věděli jste, že....

XXXX

 
AKTUÁLNĚ