Práce na Novém Zélandu

Práce na Novém Zélandu

Tuto rubriku jsme zařadili na náš web především díky Vašemu velkému zájmu. Přesto Vás chceme upozornit, že nejsme zprostředkovateli práce - práci nevyřizujeme a NEPODÁVÁME o ní další jiné informace, než ty, které si můžete přečíst zde na webu.

Martin Slíva
Garant destinace Nový Zéland

"Patřím na Novém Zélandu mezi živoucí inventář. Spolu s menší armádou hobitů Vám radíme už 17 let."

neváhejte se na nás obrátit
+420 228 224 382

Mladí občané ČR mohou na Novém Zélandu legálně pracovat

Většině mladých lidí bude vyhovovat program Working Holiday Scheme, díky kterému mají možnost legálně pracovat po dobu jednoho roku. Kvóta je nyní dostatečně vysoká (1200 osob), aby uspokojila většinu vážných zájemců do 35. roku. Toto je jediný jednoduchý legální způsob, jak jet na Nový Zéland se záměrem cestovat a zároveň pracovat.

Pamatujte - jestliže jedete na Nový Zéland se záměrem pracovat a nemáte předem vyřízené pracovní povolení, tak již porušujete novozélandské zákony.

Chcete-li pracovat v zemědělství, případně si prodloužit vízum, pak se zde nabízí více možností jak zažádat o sezónní pracovní víza.
* IRD number neboli daňové identifikační číslo není povolením k práci, tak jak se mnoho lidí, kteří se vydávají na NZ, mylně domnívá. Jestliže si vyřídíte pouze IRD number, pak pracujete načerno a můžete být kdykoliv deportováni!!!

Dlouhodobý pobyt a odborná práce

  • Většina vážných zájemců si ostatně může vyhledat potřebné informace na stránkách imigračního úřadu - http://www.immigration.govt.nz.

  • Nenechte se odradit rozsáhlým, trochu nepřehledným systémem. Během hledání v něm najdete vše co je třeba, například na Novém Zélandu žádané a preferované profese, jejichž držitelé mají možnost lehce získat pracovní povolení, případně rezidenci.

  • V dnešní době má mnoho novozélandských firem vlastní webové stránky, kde mimo jiné často nabízejí volná pracovní místa. Jste například lyžařský instruktor? Pak navštivte stránky lyžařských středisek.... atd.

  • Také na webu najdete oficiální novozélandské pracovní agentury, které Vám mohou nabídnout Vámi hledanou práci. K vyhledávání se vždy hodí novozélandský Google - http://www.google.co.nz Kombinace studia s možností pracovat - v sekci STUDIUM.

Varujeme před zprostředkovatelskými agenturami

V České republice, na Slovensku i na samotném Novém Zélandu se vyskytuje několik agentur, které občanům ČR a SR nabízejí nelegální práci, přestože se tváří že jde o práci legální a jimi uvedený postup je běžný.
Tyto agentury či jednotlivci - zprostředkovatelé se ale vědomě pohybují na hraně zákona a Vás samotné tím ohrožují.
Obvykle totiž balancují na výkladu (překladu) pravidel a podmínek imigračního úřadu, chytají se slovíček vytržených z kontextu a ve finále Vás přesvědčí že "co není zakázané je dovolené", takže tedy pracovat na Novém Zélandu jde.

Konečné rozhodnutí je vždy jen na Vás, buďte si však vědomi, že imigrační úředníci se s Vámi o přesném výkladu té které pasáže z webu imigračního úřadu bavit opravdu nebudou. Výsledkem může být Vaše deportace zpět domů, případně později zadržení během práce, jestliže nemáte pracovní povolení.

 
AKTUÁLNĚ