Poloostrov Coromandel - Nový Zéland

Nádherné písečné pláže i husté pralesy

Poloostrov Coromandel se nachází na novozélandském Severním ostrově jižně od Aucklandu. Koncem devatenáctého století a na počátku dvacátého století byl svědkem zlaté horečky a těžby mohutných stromů kauri. Posledních třicet let se z něj stává stále populárnější turistická destinace.

 • Hot Water Beach - pláž, kde si vykopete vlastní díru s podzemní horkou vodou
 • Horké termální prameny ideální pro relax
 • Přírodní ikona Zélandu - Cathedral Cove
 • Ohromné původní novozélandské stromy kauri
Poloostrov Coromandel pláže
Martin Slíva
Garant destinace Nový Zéland

"Patřím na Novém Zélandu mezi živoucí inventář. Spolu s menší armádou hobitů Vám radíme už 17 let."

neváhejte se na nás obrátit
+420 228 224 382
Poloostrov Coromandel pláže

Coromandel Nový Zéland
Jak se sem dostat?

Poloostrov Coromandel se nachází asi dvě a půl hodiny jízdy autem po dálnici na jih od města Auckland. Je proto ideální spojit návštěvu tohoto místa právě s prohlídkou největšího města Nového Zélandu.

Vydat se sem můžete také trajektem Fullers360 přímo z Aucklandu (Downtown Auckland) přes záliv Hauraki do přístavu Hannafords, blízko stejnojmenného městečka Coromandel. Plavba trvá cca 2 hodiny a nabízí unikátní pohled na poloostrov z moře.
Stejný trajekt Vás také zaveze na jiné z přilehlých ostrovů v okolí Aucklandu. Lísty lze zakoupit online nebo přímo v přístavu. Na palubě naleznete kavárnu, občerstvení i WiFi.

Zkusit můžete také autobus InterCity, cesta ale trvá podstatně déle - až 4 hodiny. Autobus odjíždí ze Sky City Terminal na ulici Hobson v Aucklandu a přijíždí na Coromandel za Informační centrum. Jízdenky opět seženete online nebo na přepážce u nádraží.

NÁŠE RADA

Pokud si chcete Coromandel skutečně prohlédnout a navštívít ta nejvýznamější místa jako Cathedral Cove a Hot Water Beach, rozhodně doporučujeme mít vlastní auto. Poloostrov je docela rozsáhlý a bez auta se na mnoho míst vůbec nedostanete.

Jako specialisté na Nový Zéland Vám dokážeme zajistit ty nejlepší ceny od půjčoven pro auta i karavany. Poraďte se proto s námi!

K pronájmu nabízíme - Balíček výhod od Go2 zdarma.

Těžba zlata

Broken Hills je místo se zlatokopeckou historií a se snadným přístupem k šachtám. Rokle Karangahake Gorge je dalším místem spjatým s těžbou zlata.

Roku 1979 byla uzavřena místní železniční trať mezi Paeroa a Waihi a koleje vytrhány. Na jejím místě i v jejím okolí vznikla turistická stezka mapující historii těžby. V roce 1909 se v místních dolech těžilo 60 % novozélandské produkce zlata.

Cathedral Cove a Hot Water beach

Poloostrov je obklopen nádhernými plážemi s jemným pískem.

V blízkosti městečka Whitianga, populárního letního letoviska, se vyskytuje několik pěkných míst.
Záliv Mercury Bay a pestré skalnaté pobřeží kolem Cathedral Cove vybízí k plavbě na kajaku, vycházce k populárnímu skalnímu mostu nebo ke šnorchlování v mořské rezervaci.

U Hahei navštivte známou pláž Hot Water Beach. Nad ní vyvěrá ze skály teplý pramen, který odtéká pískem do moře. Za odlivu proto lidé lopatkami vykopou díru v písku pod skálou, ta se naplní horkou vodou a stačí v ní už jen lenošit.

Zastavte se také na pláži Chums Beach, která spadá mezi 10 nejkrásnějších novozélandských pláží.

Vycestujte s Go2!

Vyberte si některý z našich zájezdů a vydejte se na Coromandel! Více o zájezdech na Nový Zéland.

Poloostrov Coromandel počasí

Počasí Coromandel

Nejlepší období, kdy na Coromandel vycestovat, je v době novozélandského léta. Ideální jsou proto měsíce od prosince do března, kdy je počasí v průměru nejteplejší (kolem 22°C).

Dešťové srážky se ve větším vyskytují od května do září, kdy panuje novozélandské zima. Od června do září je zde také nejchladněji (15°C).

Zjistěte více o počasí na Novém Zélandu, ať víte, na co se připravit.

Poloostrov Coromandel mořské plody

Kde se na Coromandelu dobře najíst?

Coromandel, jakožto poloostrov obklopený oceánem, je ideální pro vyzkoušení místních specialit z mořských plodů.
Na Coromandelu Vám zejména doporučujeme:

 • Coromandel Oyster Company - naleznete zde čerstvé mořské plody jako ústřice, lastury, polévky z mušlí a lívance z Paua (1611 Manaia Road, Waikato)
 • Pepper Tree Restaurant and Bar - známý zejména pro svoji krémovou polévku z mušlí (31 Kapanga Road, Waikato)
 • Driving Creek Cafe - ideální pro vegany, vegetariáty a gluten free. S překrásnou zahradou je tato kavárna ideální pro odpolední siestu (180 Driving Creek Road)
Poloostrov Coromandel surfování

Aktivity na Coromandelu

 • Canyoning v údolí Kauearanga - celodenní adrenalinový zážitek.
 • Zlatokopecká cesta - seznamte se s historií zlatokopectví, projďěte tunely a zkuste si rýžování zlata, odjezdy z městečka Thames.
 • Kajaky u Cathedral Cove - plujte podél úchvatného pobřeží s ikonickými skalními oblouky.
 • Podnikněte pěší túry v Coromandel forest park - nejznámější trasa je k Pinnacles, v jižní části poloostrova.
 • Plachtění - vyzkoušejte si plavbu na škuneru z roku 1928 na nedaleké ostrovy Mercury. Odjezd z městečka Whitianga.
 • Prohlédněte si Miranda Shorebird Centre - domov tisíců mořských ptáků jedinečných pro Nový Zéland - Kulík křivozobý (Wrybill)
 • Zasurfujte si na pláži Waihi - vhodné pro začátečníky i pokročilé.

NÁŠ TIP

Nejlepší novozélandskou citronovou limonádu Lemon and Paeroa najdete v městečku Paeroa. Pokud pojedete kolem, zastavte se na osvěžující limonádu, kterou Novozélanďané milují nadevše.

Vyjděte na vrchol The Pinnacles
Prohlédněte si prastaré stromy kauri

Pro pěší túry je nejvhodnější Kauaeranga Valley, které se nalézá kousek od města Thames.
Nejčastějším cílem delších treků bývá právě vrchol The Pinnacles (759 m) s výhledem na celý poloostrov. Na vrchol se dá vylést během jednoho dne, doporučujeme ale dva, abyste si mohli vychutnat západ a východ slunce.
V celé oblasti se také nacházejí pozůstatky stromů kauri, řadících se mezi jedny z největších a nejstarších stromů světa (některé mají přes 2 000 let). Ty kdysi vládly zdejším lesům, avšak těžba pro výrobu lodí a domů jejich počty výrazně snížila.

NÁŠ TIP

Severní cíp poloostrova Coromandel určitě stojí za návštěvu. Izolované pláže, skalní útesy i místní tábořiště vybízejí k poklidné dovolené. Vedou sem pouze nezpevněné silnice, ale pokud nejste příznivci přeplněných pláží, toto je místo právě pro Vás.

 
AKTUÁLNĚ