novyzeland@ckgo2.cz +420 228 224 382

Velryby v Kaikoura

Ráj velryb a mořských savců

turistika

scenérie

Kaikoura je jedno z mála míst na světě, kde můžete celoročně pozorovat velryby (vorvaně, keporkaky, sviňuchy) a delfíny a jediným místem, kde je jejich spatření velice pravděpodobné.

Veronika Cerhová
Garant destinace Nový Zéland

"Nový Zéland je dokonalá mozaika - jedinečné horské scenérie a fjordy, unikátní příroda, tradiční domorodá etnika i moderní kultura. Do této pohodové a bezpečné země se budete chtít vracet."

neváhejte se na nás obrátit
+420 228 224 382

Historie městečka Kaikora

Dříve to byla ospalá velrybářská vesnička, kde žili jen místní. S kouzelnou atmosférou, ale bez turistů...

Oživení přišlo až s nápadem využít celoročního pobytu velryb, delfínů a lachtanů v místních vodách. Hluboké vody v okolí Kaikoura jsou celoročně bohatým zdrojem potravy pro mnoho obyvatel mořské říše, včetně kytovců.

NÁŠ TIP

Okolí nabízí možnosti k několika pěším výletům. Doporučujeme vystoupit na horu Mt.Fyffe (1602 m). Během jednodenní túry (cca 8 hodin) vystoupáte do nadmořské výšky české Šněžky. Trek si můžete rozvolnit a přespat na chatě Mt.Fyffe hut. V průběhu výletu se Vám otevírají neskutečné výhledy na poloostrov Kaikoura, přilehlé nížiny a Pacifický oceán.

Město Kaikora nyní

Díky snadno přístupnému pozorování velryb, delfínů a lachatnů se město Kaikora stalo jednou z nejvyhledávanějších destinací Nového Zélandu.
Narůstající počet turistů městu pomohl vyřešit upadající ekonomiku, a tak má dnes město prostředky k udržení si svého historického centra.
Zachovalost budov mísící se s kouzlem přírody obklopující Kaikoru inspirovala mnoho umělců, jejichž díla jsou k vidění po celém městě.

Pozorování velryb s Whale Watch Ltd.

Firma Whale Watch se stala průkopnickou firmou a nastartovala turistický boom.
Dnes je společnost Whale Watch již několikanásobným držitelem mnoha různých ocenění v oblasti cestovního ruchu a garantují
95% úspěšnost pozorování Giant Sperm Whale
- tedy vorvaně obrovského.
Díky dlouholetému působení může dnes těžit z bohatých zkušeností. Je jedinou firmou, která se smí se svými loděmi přiblížit do blízkosti velryb. Také je aktivní při jejich ochraně a výzkumu a spolupracuje s ochranáři.
Její služby se obvykle musí včas objednat, zájem je velký a kapacita malých lodí omezená.
Nebo chcete velryby pozorovat z výšky, třeba z vrtulníku? Více informací ZDE.

Ráj mořských savců a ptáků

Kromě velryb při troše štěstí spatříte delfíny, lachtany, tereje, albatrosy a další obyvatele této pobřežní oblasti. Na lachtany si dokonce můžete s nadsázkou sáhnout přímo z auta (to samozřejmě nedělejte, mohou Vás kousnout). U jejich přirozené kolonie bylo vybudováno parkoviště a ti se nyní občas rozvalují na posekaném trávníků pár metrů od parkujících aut.

Nejlepší langusty na Novém Zélandu

Víte, co znamená maorské jméno Kaikoura? Překládá se jako "jídlo z raka" (Kai "jídlo", koura-rak "langusta"). Tento region je totiž známý díky hojnosti langust.
Doporučujeme navštívit Nin's Bin - ikonický modro-bílý karavan "zaparkovaný" na pláži Kaikoura. Třetí generace rodinného podniku nabízí ty nejlepší langusty už od roku 1977.

 
hledej