Autobusová doprava

Autobusem pohodlně po celém Zélandu

Přestože je letecká doprava všeobecně rychlejší a kupodivu často levnější, i cestování autobusem si najde své příznivce. Turistické linky spojují nejvýznamnější střediska, nemusíte se starat o auto, během jízdy můžete nerušeně pozorovat okolní krajinu a autobus vám často zastaví přímo u vašeho ubytování a zase vás tam nabere.

Martin Slíva
Garant destinace Nový Zéland

"Patřím na Novém Zélandu mezi živoucí inventář. Spolu s menší armádou hobitů Vám radíme už 17 let."

neváhejte se na nás obrátit
+420 228 224 382

InterCity

Přepravovat se po ostrově můžete se společností InterCity nebo s regionálními dopravci.
Společnosti Naked Bus i ManaBus přestaly poskytovat své služby k 15. 7. 2018, jízdenky už si u nich tedy zakoupit nelze.

Síťové jízdenky – Hop on Hop off po Zélandu

Jestliže se hodláte autobusem přepravovat často, vyplatí se pořídit si autobusové průkazy, které mohou vyjít levněji než jednotlivé jízdenky. Bývají obvykle platné 12 měsíců, jen je potřeba počítat s tím, že člověk je pak vázaný na služby společnosti, u které si kartu pořídil. InterCity nabízí různé typy karet s rozdílnou platností, např.:

  • Flexipass – lze libovolně nastupovat a vystupovat po celém Zélandu v jakémkoli směru. Koupit ji můžete s platností min. 15 hodin (119 NZD), max. 60 hodin (449 NZD), pak si ji lze dle potřeby dobíjet.
  • Tiki Tour, Island Loop a Aotearoa Explorer – celostátní jízdenky s pevně stanovenými trasami spojující největší turistické atrakce, na kterých můžete libovolně nastupovat a vystupovat. Ceny od 738 NZD-998 NZD.
 

InterCity navíc nabízí slevu cca 10% pro držitele karty ISIC.

Scénická cesta vlakem

Kromě autobusů lze k dopravě po Novém Zélandu využít vlakové dopravy, ta dálková je ale poměrně drahá.
Vlaky jezdí pravidelně pouze v příměstských oblastech (Auckland, Wellington), dálkové vlaky jezdí jednou, dvakrát denně (někdy se vyplatí si zavolat do stanice, místo rezervace po internetu).
Obzvláště pěkná je však jízda po horské trati přes průsmyk Arthurs Pass mezi Christchurch a Greymouth , která může patřit k nezapomenutelným zážitkům.

Místní autobusové spoje

Doporučujeme využít místních autobusových spojů, které provozují malé soukromé firmy uvnitř regionů. Ideální je využít je když se třeba vydáte pěšky na několikadenní túru a potřebuje se dostat zpět k autu.
Hodnotné jsou služby celonárodního dopravce Stray, (který Vás zaveze na většinu zajímavých míst) a některých regionálních dopravců (hlavně v oblasti Otaga a Fiordlandu).

 
AKTUÁLNĚ