Queenstown - Nový Zéland

Queenstown - tipy na místa a TOP aktivity

Energické město Nového Zélandu známé především adrenalinovými sporty. Zrodil se zde přece bungee jumping!

Najdete zde kvalitní golfová hřiště, vynikající restaurace, nejlepší novozélandské bary, vynikající vinice a nespočet treků po horách.

Podívat se můžete i po okolí do městečka Arrowtown, Glenorchy nebo Wanaka.

 • Vyhlídka Bob's Peak - Queenstown jako na dlani
 • Jízda v tryskové lodi (jetboat) v kaňonu Skippers
 • Vychutnejte si sklenku místního Pinot Noir
 • Vyleťte do oblak nad Milford Sound a pohoří The Remarkables
Queenstown Bob's Peak
Martin Slíva
Garant destinace Nový Zéland

"Patřím na Novém Zélandu mezi živoucí inventář. Spolu s menší armádou hobitů Vám radíme už 17 let."

neváhejte se na nás obrátit
+420 228 224 382

TOP aktivity v Queenstown

 • lanovkou na Bob's Peak nebo celodenní výstup na vrchol Ben Lomond
 • plavba v tryskovém člunu Skippers Jet po řece Shotover nebo Go Orange po jezeře Wakatipu
 • plavba historickým parníkem Earnslaw
 • rafting po divoké řece Shotover
 • vycházka do botanické zahrady Queenstown Gardens, tip: tam nebo zpět jděte po stezce podél jezera, odvděčí se nádhernými výhledy na okolní hory
 • na kole po Queenstown Trail
 • tandemový seskok nad okolními horami

Jak se po okolí pohybovat?

Kromě autobusu po okolí Queenstown není veřerná doprava na Novém Zélandu příliš rozšířená. Dopravním prostředkem, bez kterého se tu neobejdete, je auto nebo obytný vůz.

Jako specialisté na Nový Zéland Vám dokážeme nabídnout ty nejlepší ceny od jednotlivých autopůjčoven. Zjistěte více o nabízených autech nebo karavanech na Novém Zélandu.

Víno v údolí Gibbston

Jednou z hlavních vinařských oblastí Centrálního Otaga, která vyprodukuje pětinu regionálního vína, je okolí Gibbston. Přímo naproti mostu přes řeku Kawarau se po cestě dostanete k malebnému vinařství Chard Farm, a o necelý kilometr dále je pak velký areál Gibbston Valley, který zahrnuje také sýrárnu a restauraci. Vinařství, které vypadá jako bunkr, kde pěstují vynikající Sauvignon Blanc a Pinot Noir, najdete u silnice SH6 pod jménem Peregrine. Kousek za tímto vinařstvím pak narazíte na typicky venkovskou hospodu Gibbston Tavern, ve které můžete ochutnat jejich Moonshine Wines, která nikde jinde neseženete.
Rádi Vám doporučíme naše ověřená vinařství, která produkují vynikající vína.

NÁŠ TIP

Abyste si mohli ochutnávku vín a prohlídku vinařství užít na maximum, zajistěte si ubytování v nejbližším okolí, odpadnou Vám tak starosti s odvozem. Zprostředkujeme Vám výlet, ve kterém je doprava již zahrnuta.

Glenorchy

Na horním cípu jezera Wakatipu se nachází malé městečko Glenorchy, které je považováno za klidný protipól Queestownu. Nejvíce aktivit se zde koná právě na rozlehlém jezeře Wakatipu, které lze projet poklidně na kajaku nebo naopak rychlou vzrušující jízdou v tryskovém člunu. V hornaté oblasti na severním okraji jezera najdete jedny z nejhezčích pěších stezek Jižního ostrova. Glenorchy je také místem, kde se natáčely scény z Pána Prstenů a Hobita.

Plavba historickým parníkem po Wakatipu

Krásné ledovcové jezero Wakatipu dosahuje hloubky až 379 m a vlévá se do něj pět řek. Voda v něm je jedna z nejčistších na světě, lepší než kupovaná v lahvi. Ke koupání ale moc není, teplota vody je totiž celoročně okolo pouhých 10 °C. Naštěstí lze jezero prozkoumat na lodi nebo v kajaku.
Jezerem brázdí také jediný uhlím poháněný parník na jižní polokouli – TSS Earnslaw, a to již od roku 1912. Parník je pojmenován podle hory Mount Earnslaw a dnes již slouží pouze jako turistická atrakce. Přepravuje návštěvníky z Queenstownu na protilehlou stranu jezera do Walter Peak, kde lze navštívit místní farmy a vidět přehlídku ovcí a jejich stříhání. Oblaka kouře (páry) vycházející z komínů parníku v nedotčené krajině působí jako stroj času, který Vás vtáhl do minulosti.

Vydejte se s námi!

Město Queenstown je zahrnuto v mnoha našich nabitých zájezdech na Nový Zéland. Zjistěte proto více!

Pohodové městečko Wanaka

Wanaka si stále zachovává atmosféru klidného městečka, nemá takový výběr adrenalinových dobrodružství jako Queenstown, ale o aktivity ve volné přírodě tu není nouze.
Výhodou je fakt, že pobyt v městečku Wanaka je oproti pobytu v Queenstownu vstřícnější k Vaší peněžence. Můžete se například kochat výhledem na místní krajinu z vrcholku hory Mt Iron nebo si projít turistickou trasu Minaret Burn Track, která vede skrz chráněnou oblast Mt Alta (cesta je vhodná i pro horská kola). Cesta se v půlce svažuje k pláži Colquhouns Beach, kde si můžete zaplavat. Navíc je Wanaka skvělou základnou pro lyžování v areálech Treble Cone a vstupní bránou do ráje pro pěší turisty i horolezce – Národní park Mt Aspiring.

Národní park Mt Aspiring

Tento třetí největší park na Novém Zélandu se pyšní úchvatnými přírodními scenériemi. Kontrasty v podobě horských štítů a zelených říčních údolí s průzračně čistou vodou, kde se vyskytuje přes 400 druhů motýlů a přes sto ledovců, Vám vyrazí dech. Není divu, že jej UNESCO zahrnulo do Oblasti světového dědictví Te Wahipounamu. Na jižním okraji národního parku v okolí Glenorchy můžete vyrazit na známé turistické trasy Routeburn, Greenstone a Caples, stejně tak se poblíž města Wanaka nachází mnoho krásných turistických tras i náročnější túry v údolí Matukituki. Nejvyšší horou v národním parku je stejnojmenná třítisícovka Mt Aspiring, která na svůj vrchol přiláká ročně nespočet horolezců.

Kdy do Queenstown vyrazit?

Jižní ostrov Nového Zélandu je poněkud chladnější než severní, nicméně v Queenstown je co dělat v každém ročním období. Během léta si vyzkoušíte aktivity na vodě či túry po okolí. V zimě je Queenstown proslulým lyžařským střediskem.

Zjistěte více o počasí na Novém Zélandu, abyste si udělali lepší představu.

Kaňon Skippers a jízda jetboatem

Jízda tryskovým člunem přes úzké kaňony těsně podél skalisek je jedna z nejoblíbenějších aktivit všech návštěvníků. Je to způsob, jak vzrušující cestou poznat tento ohromný kus skryté přírody, kam se jinak s půjčeným autem nedostanete. Kaňon Skippers je známý především kvůli nalezištím zlata, a celkově je řeka Shotover, která jím protéká, proslulá jako nejbohatší řeka světa, ačkoli nelze přesně zjistit, kolik zlata tam bylo nalezeno. Ideální je zkombinovat jízdu tryskovým člunem s poznávací jízdou po okolí, kdy se dozvíte i něco málo z historie tohoto místa, kde vypukla zlatá horečka. Zároveň uvidíte řeku Shotover, jak divoce proudí mezi skálami před tím, než ji projedete na člunu.

NÁŠ TIP

Na dolním toku řeky Shotover se lze také svézt na raftu. A kdo má hodně času a fyzičku, tomu lze doporučit celodenní jízdu na horském kole, případně ji prodloužit na dva dny s noclehem v kaňonu. Stejně tak se v okolí řeky Shotover nachází několik turistických stezek.

Túra Routeburn Track

Routeburn Track je úchvatná turistická stezka dlouhá 32 km, kterou lze projít za dva až čtyři dny. Vede přes rozmanitou krajinu a výhledy jsou zde dechberoucí. Je to jedna z nejoblíbenějších stezek deštným pralesem a podhorskou přírodou. Mnoho turistů ji pro svou rozmanitost považuje za nejlepší stezku na Novém Zélandu vůbec, i proto je jednou z desíti novozélandských „Great Walks“. Na cestu se můžete vydat z obou konců, my preferujeme začátek z místa zvaného The Divide, nedaleko odtud je hodinová odbočka na horu Key Summit, kde se lze pokochat nádhernými výhledy na údolí Hollyford a řeky Eglinton a Greenstone.

Zlatá horečka v Arrowtown

Městečko Arrowtown objevíte podél břehu řeky Arrow. Dříve to bylo centrum těžby zlata. Dnes si jej lidé volí jako destinaci při plánování jednodenních výletů z Queenstownu.
Na ulicích narazíte na desítky původních domů z doby zlaté horečky. Večer si tak budete moci užívat klid a atmosféru nasáklou dějinami. Období zlaté horečky a život prvních čínských osadníků v okolí Arrowtown Vám přiblíží expozice v muzeu Lakes District, můžete si dokonce pronajmout pánve a zkusit si vyrýžovat zlato v řece Arrow.
Hory i pěší stezky v okolí tohoto městečka Vás určitě nadchnou, stejně tak procházka podél nedalekého jezera Hayes, na jehož zrcadlové hladině se odráží okolní hory a na východním břehu jezera může ochutnat vína z místního vinařství Amisfield.
Stále větší oblibu si získává nová cyklistická stezka Arrow River Bridges Ride z Arrowtownu k mostu Kawarau, která vede přes několik zavěšených mostů a skrz tunel pod silnicí.

 
AKTUÁLNĚ