Kdy jet na Nový Zéland

Sezóna na Novém Zélandu, kdy vyrazit

Nový Zéland je populární destinace v období naší zimy, kdy je na Novém Zélandu léto. Hlavní turistická sezóna trvá od října do dubna. Teplotní rozdíly nejsou příliš velké, počasí je proměnné. Průměrná teplota v létě se pohybuje okolo 28°C a v zimě spadá pod 15°C.

 • Můžete-li si vybrat, doporučujeme návštívit Nový Zéland na konci turistické sezóny - březnu/dubnu.
Martin Slíva
Garant destinace Nový Zéland

"Patřím na Novém Zélandu mezi živoucí inventář. Spolu s menší armádou hobitů Vám radíme už 17 let."

neváhejte se na nás obrátit
+420 228 224 382

Nejlepší období kdy jet na Nový Zéland

Ideální doba pro návštěvu Nového Zélandu je od novozélandského jara do podzimu, resp. od října do května. Nejteplejším obdobím je prosinec až únor. V prosinci a lednu však mají místní letní, resp.vánoční prázdniny a současně na Nový Zéland míří turisté z celého světa.

NÁŠ TIP

Pokud se na Nový Zéland chystáte právě v období prosince a ledna, nepodceňujte přípravy a služby rezervujte dostatečně s předstihem, minimálně 3 měsíců. Vyplatí se to nejen finančně, ale budete mít i možnost si vybírat. Např. ubytování v Queenstownu je díky své oblíbenosti velmi rychle vyprodané nebo ceny několinásobně převyšují průměr.

Doporučené oblečení s sebou

I v létě se bude hodit lehká vesta nebo svetr, v případě návštěvy výše položených oblastí oceníte teplejší svršky. Je potřeba počítat s deštěm, vyplatí se mít proto nepromokavou bundu nebo pláštěnku. V případě, že přijedete v období od května do září, pak si vezměte zimní oblečení, obzvlášť pokud se chystáte navštívit Jižní ostrov.

Věděli jste, že...

Bay of Plenty (sever Severního ostrova) a Tasman Bay (sever Jižního ostrova) mají průměrnou roční délkou slunečního svitu 2500hodin (Jižní Morava "jen" 2244 hodin).

Jednotlivé sezóny

Hlavní sezóna (prosinec -únor)

 • Léto: rušnější pláže, oblíbené výlety do přírody, festivaly a sportovní události.
 • Ceny: ceny ubytování rostou, kapacity jsou omezenější.
 • Pronájmy auta a karavanů: ceny rostou díky flexibilním tarifům (čím méně dostupných aut, tím vyšší cena) a nabídka je menší.

Kdy jet na Nový Zéland - vedlejší sezóna (březen - duben)

 • Podzim: nejlepší doba na cestování, příjemné počasí, čekání bez front.
 • Ceny: příznívé a kapacity dostupné
 • Dlouhé slunečné dny, stále relativně teplý oceán, stabilní počasí.
 • Druhá vedlejší sezóna: září - listopad

Mimo sezóna na Novém Zélandu (květen -srpen)

 • Zima: na Jižním ostrově sníh, ideální podmínky na lyžování
 • Ceny: výhodné až nízké, kapacity dostupné.
 • Pronájmy auta a karavanů: nízké ceny, výhodné nabídky a balíčky.

NÁŠ TIP

Ať už navštívíte Nový Zéland v létě nebo v zimě, vždy se nezapomeňte mazat opalovacím krémem s vysokým faktorem. Slunce je kvůli velmi tenké ozónové vrstě opravdu silné a i když je pod mrakem, hrozí spálení.

Průvodce ZDARMA

Chystáte se na Nový Zéland? Stáhněte si našeho Velkého průvodce po Novém Zélandu ZDARMA!
Dozvíte se, kam se vydat, co ochutnat, skrytá místa bez turistů a mnoho dalšího. Ke stažení ZDE.

Počasí na Novém Zélandu

Severní část Severního ostrova (oblast nad Aucklandem) patří do subtropů. Panuje zde v průměru teplejší podnebí, ale také vyšší vlhkost vzduchu. Obecně má Severní ostrov mírné podnebí s místními specifiky (např. oblast NP Tongariro, kde se mohou vystřídat všechny druhy počasí během jednoho dne).

Jižní ostrov je blíže k Antarktidě a proto je přirozeně chladnější. Počasí výrazně ovlivňují Jižní Alpy. Toto horské pásmo se táhne po celé délce Jižního ostrova a je přirozenou bariérou západním větrům, které přináší vodou nasáté fronty oblačnosti. Proto je také západní pobřeží nejdeštivější oblast, kde v úhrnu až 5 m srážek ročně. Oblast centrální Otago má jako jediná vnitrozemské klima, které se vyznačuje největšími extrémy - v létě tam bývájí nejvyšší teploty, v zimě zase nejnižší. V horách můžete zažít 4 roční období v jeden den!

Více o počasí na Novém Zélandu.

Dovolená na Novém Zélandě

Termín vaší dovolené už máte zvolený? Nechte se inspirovat našimi radami pro Dovolená na Novém Zélandě.

NÁŠ TIP

Jestliže jedete na jižní ostrov v létě, pečlivě si naplánujte trasu zájezdu. Auto s ubytováním, případně obytný vůz rezervujte dostatečně dopředu. Kapacity jsou často vyprodány i několik měsíců dopředu. Pronájem karavanů na Novém Zélandu.

 
AKTUÁLNĚ