UNESCO oblasti

Novozélandská krajina na seznamu světového dědictví

turistika

scenérie

Příroda na Novém Zélandu je skutečně jedinečná, proto není divu, že jsou některé oblasti zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Konkrétně do něj spadá přírodní rezervace Te Wāhipounamu na Jižním ostrově a národní park Tongariro na Severním ostrově. Návštěva takových míst je bezesporu unikátní zážitek na celý život.

Martin Slíva
Garant destinace Nový Zéland

"Patřím na Novém Zélandu mezi živoucí inventář. Spolu s menší armádou hobitů Vám radíme už 17 let."

neváhejte se na nás obrátit
+420 228 224 382

Národní park Tongariro

Zavítejte do prvního národního parku Nového Zélandu. Tato úžasná oblast, jejíž dominantou jsou tři aktivní sopky Ruapehu, Ngauruhoe a Tongariro, leží v samém srdci Severního ostrova, a určitě se zapíše i do toho Vašeho. Díky vulkanické povaze regionu je Tongariro plný termálních pramenů, vroucích bahenních jezírek a sopečných kráterů. V rámci UNESCO má dokonce dvojitý status, a to jako místo světového dědictví pro svou fantastickou sopečnou krajinu a zároveň jako významné místo maorského kulturního a duchovního dědictví. Pozoruhodnou krajinu plnou průduchů, ze kterých se valí pára, bizarních skalních útvarů a pustých plání připomínajících měsíční krajinu s dechberoucími výhledy, můžete projít například po jedné z nejlepších jednodenních tras Tongariro Crossing.

Te Wāhipounamu

Tato nejvlhčí oblast na světě se rozpíná v pohoří Jižních Alp. Její součástí je čtyřicet přírodních rezervací s neuvěřitelnou rozlohou 26 000 m2, v nichž se nachází také čtyři známé národní parky Fiordland, Westland, Mount Cook (Aoraki) a Mount Aspiring. Díky specifickým klimatickým podmínkám Vás jistě překvapí různorodost zdejší vegetace a přírodních úkazů. Prozkoumat je můžete na vlastní oči, například pokud se vydáte po jedné z nejhezčích stezek na světě – Milford Track nebo na kajaku po fjordu Milford Sound.

Věděli jste, že…

Mt Ruapehu (2797 m) je nejvyšším vrcholem Severního ostrova a jedním z nejaktivnějších vulkánů na světě. Jméno hory by se dalo přeložit jako „propast zvuku“.

Aktivity v oblastech UNESCO

Novozélandská krajina má rozhodně co nabídnout, prozkoumejte krásy zdejší přírody. Ať už navštívíte Fiordland, Westland, Mount Cook či Mount Aspiring na Jižním ostrově nebo Tongariro na Severním ostrově, nezklame Vás ani jedno. Zdejší přírodu můžete projít pěšky po nádherných trasách, nebo si projet fjordy na kajaku či lodí, zároveň lze vidět celou úchvatnou krajinu z ptačí perspektivy ve vrtulníku. Nejlepší je ovšem kombinace všeho. Rádi Vám dle Vašich časových možností a preferencí poradíme, jaké aktivity zkombinovat, abyste si svou dovolenou užili na maximum.

 
AKTUÁLNĚ