Vinařské oblasti

Vinařské zážitky na Novém Zélandu

turistika

scenérie

Novozélandské podnebí s dlouhými prosluněnými dny a dostatkem vláhy vínu více než svědčí. Na obou ostrovech můžete navštívit rozsáhlé vinice a vychutnat si sklenku bílého i červeného uprostřed divoké přírody s nádhernými výhledy. Po příletu do Aucklandu ani nemusíte jezdit daleko, jedno z nejoceňovanějších vinařství se nachází pouhé čtyři kilometry od letiště. Největší vinařskou oblast však najdete na Jižním ostrově, v Marlborough. Vychutnejte si rozmanitost Nového Zélandu u sklenky vynikajícího vína.

Martin Slíva
Garant destinace Nový Zéland

"Patřím na Novém Zélandu mezi živoucí inventář. Spolu s menší armádou hobitů Vám radíme už 17 let."

neváhejte se na nás obrátit
+420 228 224 382

Vinařská kultura na Novém Zélandu

Na Zélandu je nespočet vinařství. Obvykle k nim náleží i restaurace a malebné vinné sklípky, v Gibbston Valley mají dokonce i sýrárnu. Před degustací se můžete posilnit dobrým jídlem.
Místní Sauvignon Blanc, který se zrodil v Marlborough roku 1973, je jedničkou nejen na Zélandu, ale i ve světě. Od té doby vinařský průmysl stále roste a je světově známý hlavně pro své odrůdy Chardonnay, Pinot Noir, Merlot, Cabernet Savignon, Syrah, Riesling, Pinot Gris a Gewürztraminer.

Věděli jste, že...

BYO - tzv."bring your own" neboli přineste si svoje. Toto označení najdete na některých restauracích a znamená, že si můžete do restaurace k jídlu donést své vlastní víno.

Vinařské oblasti

Navštivte některou z uvedených vinařských oblastí během své cesty po Novém Zélandu.

  • Marlborough - největší vinařská oblast produkující 3/4 všech vín v zemi. Navštivte jedno z 35 vinařství a ochutnejte nejlepší Savignon Blanc.
  • Ostrov Waiheke, kousek od Aucklandu. Ideální podmínky pro vynikající červená a růžová vína.
  • Centrální Otago - ideální oblast pro produkci Rulanského modrého a ryzlinku.

NÁŠ TIP

Organizované tůry za vínem na zakázku. Ideální možnost, když si chcete vychutnat skvělé víno a nemusíte řídit auto. Výlety jsou organizovány v malých skupinkách s českým vinařským specialistou a výkladem nejen o vínech. Nebo nabízíme jednodenní výlety za vínem s anglickým výkladem. Vřele doporučujeme."

Kombinujte cestování, lahodná vína a gastronomické zážitky

Příprava tématicky zaměřených cest na míru gurmánům i vinařským znalcům je naše parketa. Máme mnoho místních kontaktů, ale především i dobré osobní vztahy s majiteli vinic a vybraných restaurací. Ať už jste tým specialistů, nebo jen pár, který si chce dovolenou zpříjemnit kvalitním vínem a dobrým jídlem, kontaktujte nás, a my pro Vás zajistíme to nejlepší.

 
AKTUÁLNĚ