Mimo vyšlapané cesty

Netradiční místa

turistika

scenérie

Vydejte se na místa, kam zavítá jen hrstka turistů, ale jejich kouzlo je neméně působové.

Martin Slíva
Garant destinace Nový Zéland

"Patřím na Novém Zélandu mezi živoucí inventář. Spolu s menší armádou hobitů Vám radíme už 17 let."

neváhejte se na nás obrátit
+420 228 224 382

Stewart Island

Třetí největší novozélandský ostrov se nalézá stranou zájmu většiny turistů.
Přispívá k tomu i relativně drahá lodní doprava.
Převážná část ostrova je neobydlena, 390 stálých obyvatel žije v přístavní osadě Oban a v okolí zálivu Halfmoon Bay.

Ostrov je hornatý, převážně zarostlý obtížně proniknutelnými lesy, a jeho nejvyšší horou je Mt. Anglem (980 m).
Stewart Island je také domovem ptáků kiwi. I přesto, že jsou to hlavně noční tvorové, při troše stěstí je možné je spatřit i během dne.

NÁŠ TIP

Před návštěvou ostrova mějte na paměti, že na ostrově nejsou žádné banky ani směnárny. Většina obchodů akceptuje kreditní karty.

Hump Ridge track

Nádherná túra Hump Ridge se nachází západně od městečka Tuatapere na jihu Jižního ostrova. Jedná se o soukromý track, který se musí rezervovat předem. Túra začíná na pláži a postupně během 3 dní zdoláváte délku 61 km.
Krajina se proměňuje každým vystoupaným metrem, od pobřežní krajiny, přes deštný les až po vysokohorskou krajinu ošlehanou větrem.
Na nejvyšším bodu túry se nachází dřevěný chodník a výhledová plošina, ze které je úchvatný výhled na zátoku Te Waewae.
Na zpáteční cestě procházíte přes nejstarší dřevěný viadukt na Novém Zélandu a túra končí opět na pláži, ze které jste vycházeli.

Hump Ridge track je jedna z nejrozmanitějších túr na Novém Zélandu.

NÁŠ TIP

Na chatu Okaka Lodge se můžete nechat dopravit helikoptérou. Ušetříte energii a můžete si užívat scenérie plnými doušky. Chata také nabízí luxusní ubytování v dvojlůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením.

Největší fjord Doubtful Sound

Neoprávněně trochu ve stínu mnohem slavnějšího Milford Soundu se nachází fjord Doubtful Sound.
I přesto, že je mnohem větší a delší, navštěvuje ho poměrně málo turistů.
Do fjordu Doubtful Sound se můžete vydat pouze v rámci organizovaného výletu a to buď na jednodenní nebo dvoudenní výlet s přespáním na lodi. Jedná se sice o dražší alternativu, ale rozhodně stojí za to.
V rámci výletu si můžete zapůjčit kajaky a projet se na poklidné vodě zálivu.
Více o výletu do fjordu Doubtful Sound naleznete ZDE.

Cape Reinga a Ninety mile beach

Nejsevernější bod novozélandské pevniny a zároveň místo, kde se stýká Tasmanovo moře a Tichý oceán - dramatický Cape Reinga.
Větrem bičovaný maják na útese, dramatické vody s několikametrovými vlnami a místo významné pro Maorskou kulturu — to vše přitahuje turisty k návštěvě. Podél cesty na sever můžete navštívit Ninety mile beach - písečnou pláž dlouhou 90 mil, po které jezdí místní autem a která je lemována písečnými dunami.

Věděli jste, že...

Pokud vlastníte auto můžete s ním po pláži jet legálně. ALE pokud máte auto půjčené z autopůjčovny, tak je jízda po Ninety mile beach zakázaná, resp. nevztahuje se na ní pojištění a tak Vás průjezd může vyjít hodně draho.

Zapomenutá silnice Forgotten Highway

Silnice Forgotten Highway je dlouhá 155 km a vede z městečka Stratford do městečka Taumarunui na Severním ostrově. Vine se mezi zelenými kopečky a pastvinami, přes malé maorské vesnice. Část silnice (asi 12 km) vede po doposud nezpevněném povrchu. Během cesty se nabízí nespočet zastávek a vyhlídek na okolní pitoreskní krajinu.
Nezapomeňte však před cestou natankovat plnou nádrž, na trase nejsou žádné čerpací stanice.

Zátoka Bay of Islands

Oblast Bay of Islands se nachází na severním cípu Severního ostrova u městečka Paihia.
Oblast je známá hlavně mezi místními, kteří sem jezdí trávit dovolenou na některý z ostrůvků rozesetých v zátoce. Na výlet mezi ostrůvky se můžete vydat výletní lodí.
Během cesty Vás budou určitě doprovázet skákající delfíni, projedete ojedinělým skalním útvarem Hole in the rock, což je opravdu velké skalní okno čnící z vody.
Součástí cesty je i krátký pobyt na jednom z ostrůvku, na kterém si vychutnáte výhledy na blankytně modrou vodu zálivu kontrastující se zelenými ostrůvky.

NÁŠ TIP

Zažijte plavání s místními delfíny. Skvělá příležitost jak poznat tyto inteligentní savce v jejich přirozeném prostředí. Budou okolo Vás plavat, skákat a dovádět. A Vy s nimi.

Mt.Taranaki a NP Mount Egmont

Mt Taranaki je ikonický, téměř symetrický sopečný kužel zdvihající se do výšky až 2500 m , často se stálou sněhovou pokrývkou na vrcholu.
Na vrchol vede značená stezka Mt Taranaki Summit Climb, která zabere asi 8-10 hodin. Na vrcholu se Vám naskytne 360° výhled na okolní krajinu. Na jedné straně dohlédnete až na moře, na druhé můžete spatřit NP Tongariro a vrcholy sopek Ruapehu a Ngauruhoe.
Na úpatí se můžete vydat na několik kratších či delších procházek nebo na několikadenní túru Around-the-Mountain Circuit — 55 km dlouhou stezku vedoucí různými vegetačními pásmy.
Přestože se jedná o relativně snadný výstup, nepodceňujte přípravy a počasí. Na aktuální podmínky schůdnosti se informujte v místním infocentru na úpatí hory.
V zimě se zde dá i lyžovat a to v malém středisku Manganui Ski Area.

 
AKTUÁLNĚ