novyzeland@ckgo2.cz +420 228 224 382

Maorská Rotorua

Rotorua

památky

město

Rotorua je lázeňské město, jehož název se dá přeložit jako „horské jezero“, ovšem víc na něj sedí přezdívka „město síry“. Jedná se o oblast s vysokou koncentrací geotermálních aktivit a maorské kultury zároveň. I přes všudypřítomný sirný pach je Rotorua jedním z turisticky nejfrekventovanějších míst na Severním ostrově. A není se čemu divit, půda pod nohama doslova vře na každém kroku. Něco podobného jinde na světě uvidíte jen těžko.

  • Autentické maorské představení ve vesničce Mitai
  • 30 m vysoký geotermální gejzír
  • Jezírka s vroucí vodou bohatou na minerály
  • Geotermální park Wai-O-Tapu
  • Centrum maorského řezbářství Te Puia
Martin Slíva
Garant destinace Nový Zéland

"Patřím na Novém Zélandu mezi živoucí inventář. Spolu s menší armádou hobitů Vám radíme už 17 let."

neváhejte se na nás obrátit
+420 228 224 382

Maorská komunita

Vedle všudypřítomného zápachu síry dodává městu nezaměnitelný ráz také početná maorská komunita.
Prohlídka maorských obydlí, ukázky tradic a zvyků patří mezi základní aktivity, které by si cestovatel neměl nechat ujít.
Maorské umění je dnes udržováno i díky zájmu Vás - turistů.

NÁŠ TIP

Autentický maorský večer zažijete ve vesničce Mitai. Nejedná se o pouhé představení ale o několik pásem – aktivit, které Vás postupně přenesou do jednotlivých sfér života Maorů jak žili v dobách svých předků. Více informací ZDE.

Maorské kulturní představení

Pojem „kulturní představení“ mnoha cestovatelům nahání hrůzu. Uměle působící estrády, kdy se lidem ukáže pár domorodců a pod taktovkou hoteliéra předvedou zvadlé torzo své kultury.

Naštěstí Nový Zéland může nabídnout také něco jiného - úvod do historie, kultury a zvyků.

  • Maoři se aktivně snaží uchovat zvyky pro budoucí generace.
  • Masový nárůst turistiky tomu napomohl.
  • Jsou zde kvalitní představení, která se snaží poučit, ukázat jak se žilo a poodhalit maorský způsob života, spolu s plným nepředstíraným nasazením účinkujících.

Rotorua a okolí

Město Rotorua se nachází ve středu Severního ostrova, u břehu stejnojmenného jezera.
V devatenáctém století se tato oblast proslavila nedalekými růžovo-bílími terasami, které ale zničil výbuch sopky Tarawera roku 1886.
Poté se novozélandská vláda rozhodla vybudovat lázeňské město. Lázně mezitím zkrachovaly, ale jejich budova zůstala dominantou města.
Dnes v ní sídlí muzeum s velice zajímavou expozicí, která se věnuje nejen historii města a regionu, ale také Maorskému bataliónu.
Geotermální pole a gejzíry stále patří k hlavním atrakcím, nejznámější jsou vesnička Whakarewarewa, Waimangu nebo Wai-O-Tapu.

NÁŠ TIP

Chcete-li poznat co nejvíce z maorské kultury a přitom disponujete jen omezeným časem, vyplatí se navštívit Whakarewarewa v geotermálním parku Te Puia u města Rotorua, kde je vše soustředěno na malé ploše.

 
hledej