Maorská Rotorua

Rotorua

památky

město

Rotorua je lázeňské město, jehož název se dá přeložit jako „horské jezero“, ovšem víc na něj sedí přezdívka „město síry“. Jedná se o oblast s vysokou koncentrací geotermálních aktivit a maorské kultury zároveň. I přes všudypřítomný sirný pach je Rotorua jedním z turisticky nejfrekventovanějších míst na Severním ostrově. A není se čemu divit, půda pod nohama doslova vře na každém kroku. Něco podobného jinde na světě uvidíte jen těžko.

  • Autentické maorské představení ve vesničce Mitai
  • 30 m vysoký geotermální gejzír
  • Jezírka s vroucí vodou bohatou na minerály
  • Geotermální park Wai-O-Tapu
  • Centrum maorského řezbářství Te Puia
Martin Slíva
Garant destinace Nový Zéland

"Patřím na Novém Zélandu mezi živoucí inventář. Spolu s menší armádou hobitů Vám radíme už 17 let."

neváhejte se na nás obrátit
+420 228 224 382

Maorská komunita

Vedle všudypřítomného zápachu síry dodává městu nezaměnitelný ráz také početná maorská komunita.
Prohlídka maorských obydlí, ukázky tradic a zvyků patří mezi základní aktivity, které by si cestovatel neměl nechat ujít.
Maorské umění je dnes udržováno i díky zájmu Vás - turistů.

NÁŠ TIP

Autentický maorský večer zažijete ve vesničce Mitai. Nejedná se o pouhé představení ale o několik pásem – aktivit, které Vás postupně přenesou do jednotlivých sfér života Maorů jak žili v dobách svých předků. Více informací ZDE.

Maorské kulturní představení

Pojem „kulturní představení“ mnoha cestovatelům nahání hrůzu. Uměle působící estrády, kdy se lidem ukáže pár domorodců a pod taktovkou hoteliéra předvedou zvadlé torzo své kultury.

Naštěstí Nový Zéland může nabídnout také něco jiného - úvod do historie, kultury a zvyků.

  • Maoři se aktivně snaží uchovat zvyky pro budoucí generace.
  • Masový nárůst turistiky tomu napomohl.
  • Jsou zde kvalitní představení, která se snaží poučit, ukázat jak se žilo a poodhalit maorský způsob života, spolu s plným nepředstíraným nasazením účinkujících.

Rotorua a okolí

Město Rotorua se nachází ve středu Severního ostrova, u břehu stejnojmenného jezera.
V devatenáctém století se tato oblast proslavila nedalekými růžovo-bílími terasami, které ale zničil výbuch sopky Tarawera roku 1886.
Poté se novozélandská vláda rozhodla vybudovat lázeňské město. Lázně mezitím zkrachovaly, ale jejich budova zůstala dominantou města.
Dnes v ní sídlí muzeum s velice zajímavou expozicí, která se věnuje nejen historii města a regionu, ale také Maorskému bataliónu.
Geotermální pole a gejzíry stále patří k hlavním atrakcím, nejznámější jsou vesnička Whakarewarewa, Waimangu nebo Wai-O-Tapu.

Přečtěte si článek našeho blogu z výprav do termálních lázní Rotorui.

NÁŠ TIP

Chcete-li poznat co nejvíce z maorské kultury a přitom disponujete jen omezeným časem, vyplatí se navštívit Whakarewarewa v geotermálním parku Te Puia u města Rotorua, kde je vše soustředěno na malé ploše.

 
AKTUÁLNĚ